Polonia Przemyśl w finale play off

Poloniści wyeliminowali Znicz i świętują awans do finału.
Poloniści wyeliminowali Znicz i świętują awans do finału. Dariusz Delmanowicz
W czwartym meczu II rundy play off II ligi Polonia Przemyśl ograła 70:64 Znicz Jarosław, wygrała serię 3;1 i awansowała do finału.

Znicz musiał wygrać, więc dzielnie walczył. Mikołajko, Wyka robili swoje i po 20 minutach goście byli na minimalnym plusie (36:35). W Polonii nie brylował Przewrocki, niezły dzień miał za to Bartosz Bal, a na rozegraniu błyszczał Michał Musijowski (12 asyst).

- Sędziowie zagwizdali nam dużo fauli w I połowie, co komplikowało grę, ale po przerwie odzyskaliśmy prowadzenie - mówił Mariusz Kucab, kierownik polonistów.

Gospodarze nie potrafili odskoczyć na bezpieczną przewagę, ale Znicz nie umiał przycisnąć tak, jak dzień wcześniej. W końcówce jarosławianie szukali szczęścia w faulach taktycznych. Na nic, bo Musijowski trafiał wolne i "Niedźwiadki" mogły cieszyć się z finału. Gorszy humor miał tylko Przewrocki, bo po meczu musiał pojechać na pogotowie z rozciętą wargą.
POLONIA PRZEMYŚL - ZNICZ JAROSŁAW 70:64 (19:18, 16:18, 19:13, 16:15)
Stan rywalizacji 3:1 dla Polonii i jej awans do finału
POLONIA: Garbacz 13 (3x3), Przewrocki11 (3x3), Sebrala 0, Nowak 2, M. Musijowski 10 (12 as.), Bal 18 (3x3), Rabka 8, Sołtysiak 8.
ZNICZ: J. Musijowski 0, Płocica 11 (1x3), Mikołajko 16 (8 zb.), Szczotka 3, Wyka 14 (2x3, 5 bl.), Urban 7, Zając 11 (8 zb.), Gazarkiewicz 2, Kus 0, Cukierda 0.