W derbach Polonii ze Zniczem powinno być sporo emocji.
W derbach Polonii ze Zniczem powinno być sporo emocji. Dariusz Delmanowicz
Trzeci zespół tabeli kontra wicelider II ligi - środowe derby Polonii Przemyśl ze Zniczem zapowiadają się bardzo ciekawie.

DVD dla kibica w Przemyślu

Dodatkową atrakcją dla widzów, którzy obejrzą derby Polonii ze Zniczem będzie losowanie odtwarzacza dla DVD. Szansę na wygraną będą mieć wszyscy, którzy kupią bilet na mecz.

Mimo, że "Niedźwiadki" grają u siebie, nieco wyżej stoją akcje jarosławian. Znicz byłby faworytem bukmacherów, bo ma o 5 zwycięstw więcej od polonii i uzyskuje je dość pewnie, mimo, że zaległości finansowe wobec koszykarzy są coraz większe.

- Władze klubu są bezradne wobec problemów, ale drużyna jest w formie i robi swoje - zaznacza Milan.

Jarosławianie w I rundzie zbili rywala na kwaśne jabłko (79:47), jednak tym razem nie należy się spodziewać jednostronnego meczu (Polonia ma szerszy skład). - W hali pojawi się dużo widzów, Polonia będzie mieć duże wsparcie. Kosze w Przemyślu są inne, bardziej miękkie, co nie ułatwi nam sprawy. Poza tym musze oszczędzać młodych, bo w weekend gramy półfinał Mistrzostw Polski juniorów.

Kolejka na raty

26. kolejka odbywa się na raty. Wcześniej awansem z Cracovią wygrał MOSiR (98:63). Politechnika Rzeszowska zagra z Unią w Tarnowie w sobotę.

Poloniści pałają żądzą rewanżu za upokarzającą porażkę z I rundy. "Niedźwiadki", a zagrają podbudowane zwycięstwem z Wisła, osiągniętym po dwóch dogrywkach.

- Takie mecze budują morale zespołu - podkreśla Krzysztof Młot, coach przemyślan. - Oglądaliśmy mecz z Jarosławia. Dostaliśmy baty, ale do przerwy był remis. Wiemy, co musimy poprawić. Najprościej mówiąc musimy zagrać o wiele lepiej w obronie. To klucz do zwycięstwa.