Politechnika wygrywa u siebie i jest wiceliderem

Pingpongiści rzeszowskiej Politechniki gładko pokonali ostatnią w tabeli Odrę Miękinia 3-0. Akademicy oddali rywalom tylko dwa sety. Wygrana dała im awans na 2. miejsce w tabeli.

Było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo rzeszowian u siebie.

Mecz zaczął się od niespodziewanej wygranej w pierwszym secie Nestora Wasylkowskiego z Pawłem Chmielem. Faworyt tej rozgrywki szybko jednak połapał się w tym co jest w stanie zagrać Wasylkowski i od stanu 7-8 niepodzielnie panował nad swoim przeciwnikiem.

Najtrudniejsze zadanie z rzeszowian miał Paweł Płatonow, który zmierzył się z liderem Odry Piotrem Chodorskim. Zawodnik Politechniki po słabszym pierwszym secie za radą trenera zmienił taktykę. Na to recepty Chodorowski już nie miał.

Ostatni pojedynek Tomasza Lewandowskiego z Chińczykiem Zhen Meng był formalnością. Grający trener AZS-u ani na chwilę nie dał nadziei rywalowi na wygraną.

SPAR AZS POLITECHNIKA RZESZÓW - ODRA ROEBEN KGHM METRACO MIĘKINIA 3:0

1:0 Paweł Chmiel - Wasylkowski 3-1 (-8, 7, 4, 5),
2:0 Płatonow - Chodorski 3-1 (-12, 6, 10, 6),
3:0 Lewandowski - Zhen Meng 3-0 (6, 3, 3).