Politechnika Rzeszowska przegrała ze Staco Niepołomice

W akcji Piotr Ucinek.
W akcji Piotr Ucinek. Krzysztof Kapica
W meczu II ligi koszykówki Politechnika Rzeszowska uległa u siebie Staco Niepołomice 66:83.

Politechnika zagrała w mocno okrojonym składzie (brak Piotra Misia, Jakuba Musijowskiego, Mikołaja Sowy), stąd miała problemy na rozegraniu i na deskach (35 do 45 w zbiórkach). Ten drugi kłopot pogłębił się, kiedy Zbigniew Doliński złapał piąty faul (III kwarta).
Mimo, że gra się marnie kleiła (przez 5 minut III kwarty nasi nie trafili z gry do kosza), rzeszowianie walczyli i długo mogli mieć nadzieję na uratowanie meczu. Gdy Piotr Ucinek trafił za 3 i 2, w 33. min Staco prowadziło tylko 55:53. Niestety, zza łuku wycelował dwa razy były reprezentant kraju Wojciech Majchrzak, Marek Siniak złapał czwarty faul i gra gospodarzy całkiem się posypała. Ucinek nadal szarpał, próbował rozgrywać, trafiać, ale w pojedynkę niewiele mógł poradzić. Słabiutko prezentował się Maciej Żmudka (0 asyst).
Na finiszu meczu goście bezlitośnie wykorzystali zmęczenie "akademików", szybko dzielili się piłką, wykorzystywali przewagę fizyczną, stąd wygrali, jak chcieli. Może trochę za wysoko (byłoby jeszcze wyżej, gdyby Adrian Brud nie trafił zza łuku równo z syreną), biorąc pod uwagę przebieg całego meczu, ale zasłużenie. Wystarczy nadmienić, że Politechnika popełniła aż 22 straty i tylko 3 przechwyty, gdy Staco odpowiednio 13 i 14.
- Owszem, marnie to wyglądało, ale nie da się grać składnej koszykówki, gdy brakuje trzech zawodników pierwszej piątki - wyjaśniał Mariusz Michalczyk, trener Politechniki.

Za tydzień do gry powinien wrócić Musijowski (skręcił kostkę w ostatniej minucie meczu z Novum) i Sowa (grypa). Nieco później do kolegów dołączy Miś.

HANDLOPEX AZS POLITECHNIKA RZESZOWSKA - STACO NIEPOŁOMICE 66:83 (21:13, 13:21, 14:21, 18:28)
AZS: Doliński 2 (9 zb., 2 bl.), Ucinek 20 (2x3, 3 as.), Osiniak 11 (1x3, 8 zb.), Żmudka 0, Kielar 5 oraz Biela 10 (2x3, 6 str.), Banyś 7 (4 as.), Skop 8 (1x3), Dworak 0, Brud 3 (1x3), Michalski 0.
STACO: Dziura 16 (13 zb.) Krawczyk 0 (3 prz., 4 str.), Sz. Kunc 12 (2x3, 7 as., 4 prz.), Ostrowski 11 (8 zb.), Majchrzak 18 (2x3, 3 prz.) oraz Skowron 5 (1x3), Mróz 17, Styła 2, Habrat 2, D. Kunc 0, Horwat 0.