Politechnika Rzeszowska nadal w grze

Mikołaj Sowa był jednym z tych, którzy „pociągnęli” wynik rzeszowian w IV kwarcie. Krzysztof Kapica
W drugim meczu I rundy play off koszykarze Politechniki Rzeszowskiej pokonali u siebie Legię Warszawa 76:68. W rywalizacji jest remis 1:1. Decydujący mecz 3 kwietnia w stolicy.

Legia jest mocniejsza, niż na początku sezonu, tym większe brawa dla rzeszowian. W III kwarcie mieli pod górkę, ale nie pękli, a po trójce niezmordowanego Krzysztofa Banysia wyrównali przed IV kwartą na 54:54. Na początku ostatniej ćwiartki świetnie poczynali sobie Mikołaj Sowa, trafiał dobrze obsługiwany przez kolegów Piotr Miś i gospodarze przejęli inicjatywę (60:54, 68:81). Po trójce Misia było 71:61 i mimo, że goście nie rezygnowali, nie wyeliminowali naszej ekipy, która rozegrała ciekawe zawody.

- Kluczem do wygranej była twarda obrona - oceniał Mikoła Sowa. - Wytrzymaliśmy mecz kondycyjnie, w IV kwarcie Legia nie miała łatwych rzutów, przechwyciliśmy sporo piłek, wyszło kilka kontr i mamy się z czego cieszyć. W Warszawie przegraliśmy, bo w ataku nam nie wpadało. Jeśli utrzymamy poziom w defensywie i trafimy swoje rzuty, mamy szansę na awans.

HANDLOPEX AZS POLITECHNIKA RZESZOWSKA - LEGIA WARSZAWA 76:68 (20:19, 18:16, 16:19, 22:14)
Stan rywalizacji 1-1.
POLITECHNIKA:, Banyś 12 (1x3), Skop 3 (1x3), Miś 22 (1x3, 7 zb.,2 bl.), Osiniak 4 (1x3), Żmudka 6 (1x3, 4 as.), oraz Sowa 17 (1x3, 8 zb., 5 str., 3 prz.), Kielar 2, Doliński 7, Jagoda 0, Bielecki 3, Brud 0.
LEGIA: Nędzi 13, Jaremkiewicz 16 (2x3, 5 as., 5 str.), Holnicki-Szulc 5, Nawrot 4 (4 str.), Nowerski 4 (10 ZB.) oraz Wojtyński 13 (3x3), Zajączkowski 9 (1x3, 5 AS.), Jaworski 0, Świderski 0, Cechniak 4.
WIDZÓW 200.

Pozostałe wyniki: Rosa II Radom - Tur Bielsk Podlaski 57:65; stan 0:2, awans Tura; Pułaski Warka - PWiK Piaseczno 92:80; stan 1:1. Pierwszy mecz MCKiS Jaworzno - AZS Kraków odbędzie się dziś.