PLK. Bardzo ważna wygrana Miasta Szkła Krosno w Słupsku. Pinkston i Lejasmeiers rzucili połowę punktów zespołu

sec
Krośnianie (czarne stroje) wygrali czwarty mecz w sezonie.
Krośnianie (czarne stroje) wygrali czwarty mecz w sezonie. Fot. Mariusz Kapała
Zespół Miasta Szkła przerwał złą passę w Polskiej Lidze Koszykówki. Ekipa z Krosna wygrała też pierwszy raz pod wodzą Kamila Piechuckiego. Ograła na wyjeździe Czarnych Słupsk 93:88.

Mecz wyrównany, do ostatnich sekund nierozstrzygnięty. W ostatniej kwarcie wynik cały czas oscylował wokół remisu, raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na zaledwie jedno lub dwupunktowe prowadzenie. Przełamanie nastąpiło na niespełna 3. minuty przed zakończeniem.

Gospodarze prowadzili wówczas 82:81, na co celną trójką odpowiedział Grzegorz Grochowski. Justin Watts nie trafił za 3 w kolejnej akcji, a faulowany Krzysztof Jakóbczyk wykorzystał osobiste i Krosno wygrywało 86:82, a do końca pozostawało półtorej minuty. Później pomylił się Dominic Artis, a skutecznością za 3 zaimponował Anton Gaddefors.

Wynik coraz bardziej korzystny dla gości (89:82) i coraz mniej czasu miejscowych na odrobienie strat (45. sekund). Na 20. sekund przed ostatnią syreną Czarni zbliżyli się do krośnian na 4 punkty (91:87 dla Miasta Szkła), ale rzuty wolne w końcówce trafiał Pinkston, przesądzając o zwycięstwie Miasta Szkła.

Czarni Słupsk – Miasto Szkła Krosno 88:93

Kwarty: 25:17, 19:27, 26:24, 18:25.

Czarni: Brandon 14, Artis 6, Seweryn 3, Blaus 7, Wall 12, Stelmach 14, Cesnauskis 6, Watts 16, Bonarek 10. Trener Marek Łukomski.