PKO Ekstraklasa. PGE Stal Mielec remisuje w Gliwicach z Ruchem Chorzów. Szkurin dobił strzał Domańskiego [BRAMKI, ZDJĘCIA]

Marcin Jastrzębski
Piłkarze PGE Stali Mielec zremisowali wyjazdowy mecz z Ruchem Chorzów 1:1. Obie bramki padły przed przerwą. Dla mielczan trafienie zaliczył Ilja Szkurin.

Mielecka Stal była blisko wyjścia na prowadzenie już w piątej minucie meczu. Ilja Szkurin przyjęciem piłki zgubił nawet bramkarza Ruchu, ale piłka po jego strzale z bardzo ostrego kąta nie znalazła drogi do bramki. Znów aktywny był Koki Hionkio, ale jego uderzenia nie były zbyt precyzyjne. Po drugiej stronie spore zagrożenie niosły dogrania Filipa Starzyńskiego. Były reprezentant Polski miał asystę przy trafieniu Daniela Szczepana na 1:0. Napastnik Ruchu uciekł spod krycia obrońców Stali i głową skierował piłkę do siatki po rzucie rożnym wykonanym przez Starzyńskiego.

Mielecka drużyna się nie poddała i szukała gola jeszcze przed przerwą. Po strzale Macieja Domańskiego piłkę do siatki dobił Ilja Szkurin i w drugiej połowie mecz mógł się rozpocząć od nowa.

Po zmianie stron obie ekipy szukały okazji na zadanie decydującego ciosu. Aktywny był Szkurin, oddał kilka groźnych strzałów, ale żaden nie był dostatecznie precyzyjny i mocny. Po drugiej stronie doskonałą okazję imał Tomasz Swędrowski. Dostał kapitalne prostopadłe podanie od Tomasza Wójtowicza, ale w sytuacji sam na sam górą był nasz bramkarz Mateusz Kochalski.

Ruch Chorzów – PGE Stal Mielec 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Szczepan 18-głową, 1:1 Szkurin 45.

Ruch: Buchalik - Szur (80 Kasolik), Baranowski, Bartolewski - Michalski, Swędrowski (88 Feliks), Szymański, Letniowski (64 Foszmańczyk), Starzyński (64 Sikora), Wójtowicz (88 Skwierczyński) - Szczepan. Trener Jarosław Skrobacz

PGE Stal: Kochalski - Esselink, Matras, Leândro ż, cz [po meczu] - Gerstenstein (74 Stępień), Domański ż, Trąbka (80 Guillaumier), Wlazło ż, Hinokio (74 Jaunzems), Getinger - Szkurin (80 Meriluoto).Trener Kamil Kiereś.