Piotrkowianin lepszy w sparingu od SPR-u Stali Mielec. W piątek mecz z Tarnowem

SPR Stal Mielec
Mielczanie, jak dotąd nie wygrali ani jednego sparingu. Oby w lidze było dużo lepiej. Mat. Prasowe SPR Stal Mielec
Na nieco ponad pół miesiąca przed rozpoczęciem rozgrywek PGNiG Superligi SPR Stal Mielec uległ w sparingu z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Jutro kolejne testowe starcie „Czeczeńców”. Zmierzą się w u siebie z SPR-em Grupa Azoty Unia Tarnów.

Początek meczu z Piotrkowianinem nie był korzystny dla mielczan. Ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego w 4. minucie prowadziła 3:0, a w 12. minucie już 8:1. To miało fundamentalne znaczenie dla końcowego wyniku.

Stal zaczęła odrabiać straty dopiero w drugim kwadransie pierwszej połowy, ale do przerwy Piotrkowianin wygrywał sześcioma trafieniami 16:10.

Bardziej wyrównana była druga połowa. Niestety nie pozwoliło to biało-niebieskim odrobić strat, co w rezultacie dało wynik końcowy 31:26.

- Ogólnie bardzo dobre granie. Drużyna z Piotrkowa zagrała bardzo dobry mecz, szczególnie twardo w obronie. Czasami brakowało mi tej agresywności w poczynaniach naszej defensywy. Musimy na to zwrócić uwagę – mówi Rafał Gliński, trener Stali. - Z biegiem czasu zmieniało się to, ale trzeba pamiętać, że mecz trwa 60. minut i przespanie któregokolwiek jego fragmentu, może mieć duży wpływ na wynik. Trzeba wyciągnąć wnioski. To kolejny sparing i lekcja dla nas do analizy. Małymi krokami idziemy do przodu.