Piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna sezon rozpoczęły od remisu

Marcin Jastrzębski
Patrycja Motyka (z lewej) podobnie jak jej koleżanki musiały sporo się napracować żeby zdobyć choć jeden punkt w wyjazdowym meczu. fot. Krzysztof Kapica
Punkt na inaugurację rozgrywek II ligi, grupy małopolskiej zdobyły piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna. Zielonka Wrząsowice okazała się bardzo niewygodnym rywalem.

Kolbuszowianki w nieszczęśliwych okolicznościach straciły gola na 1-0 (karny po faulu Agnieszki Pastuły) i bardzo długo nie umiały znaleźć recepty na obronę i bramkarkę Zielonki.

Dopiero mocny strzał z ponad 25. metrów Agnieszki Pastuły dał remis. Potem niezłe okazje miały Patrycja Motyka i Izabela Rodzoń, ale ich strzały były za słabe.

- Miałyśmy przewagę, którą trzeba było zamienić na gole, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką rywalek - podkreślała Klaudia Korab, napastniczka Sokoła.

- W drugiej połowie sędzia mógł podyktować rzut karny dla nas, ale w odróżnieniu od sytuacji z pierwszej połowy, nie użył gwizdka - podsumowała Agnieszka Pastuła, zawodniczka Sokoła.

ZIELONKA WRZĄSOWICE - SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA 1-1 (1-0)
BRAMKI: Pastuła (55-wolny).

SOKÓŁ: Dec - Czyżewska, Pastuła, Zielińska, Bochenek, Motyka, Rodzoń, Krystel, Wdowiak, Korab.

Pozostałe wyniki 1. kolejki II ligi, grupy małopolskiej w poniedziałkowych Nowinach