Piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna przegrały w Opocznie

Marcin Jastrzębski
Agneiszka Pastuła (nr 3 na koszulce) z konieczności musiała stanąć w bramce Sokoła. fot. Marcin Jastrzębski
Piłkarki Sokoła nie zaliczą meczu w Opocznie do udanych. Kolbuszowianki po tej porażce spadły na ostatnie miejsce.

W bramce Sokoła z konieczności stanęła Agnieszka Pastuła. Kolbuszowianki w i połowie powinny coś strzelić, ale w dobrych sytuacjach zdecydowania brakło Klaudii Gil i Iwonie Wdowiak.

- Sztuką było nie strzelić w tych sytuacjach. Szkoda niewykorzystanej przewagi i błędu, który dał Ceramice gola. Szczęśliwie rywalki zgarnęły trzy punkty - podsumował Ryszard Mokrzycki, trener kolbuszowianek.

W II połowie blisko celu była Patrycja Motyka. Jej strzał sprzed "16" o centymetry minął cel. Kwadrans przed końcem miejscowe wykorzystały nieporozumienie między obroną, a bramkarką Sokoła i Pęczkowska skierowała piłkę do bramki.

CERAMIKA OPOCZNO - SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA 1-0 (0-0)
BRAMKA: Pęczkowska (73)

CERAMIKA: Kawińska - Wijata, Zdonek, Luty, Biniek, Jędrasik, Dąbrowska, Czajka, Zawada (53. Zalega), Pęczkowska, Budzik
SOKÓŁ: Pastuła - Sagan, Streb, Czyżewska, Janusz (65. Kowalczyk) - Bochenek, Motyka, Rodzoń, Korab - Gil, Wdowiak.

POZOSTAŁE WYNIKI: Victoria Gaj - Kolejarz Łódź 2-1, Naprzód Sobolów - Moravia Morawica 0-2, Zielonka Gamar Wrząsowice - Sieradz 3-2. Pauza: Przyjaźń Piotrków Trybunalski.