Piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna pokonały Kolejarz Łódź [ZDJĘCIA]

Marcin Jastrzębski
Kolbuszowianki (na zielono) włożyły w starcie z Kolejarzem sporo serca i zasłużenie zgarnęły pełną pulę. Nz. o piłkę walczy Izabela Rodzoń, z nr 9 na koszulce Mariola Krystel. fot. Marcin Jastrzębski
Od zainkasowania trzech punktów rundę wiosenną rozpoczęły piłkarki Sokoła Kolbuszowa Dolna. Rywal z Łodzi wysoko postawił poprzeczkę, ale w kolbuszowskim zespole nie było słabych punktów.
Sokół Kolbuszowa -  Kolejarz Łódź 2:0Sokół Kolbuszowa -  Kolejarz Łódź  2:0

Sokół Kolbuszowa - Kolejarz Łódź

Zobacz zdjęcia z meczu: Sokół Kolbuszowa - Kolejarz Łódź

Początek mógł niepokoić bo Kolejarz rozpoczął odważnie i gra często toczona była na połowie kolbuszowianek, które jednak umiały wyprowadzić kilka groźnych ataków.

Wynik otworzyła będąca w dobrej formie Karolina Bochenek, która skorzystała z świetnego podania wzdłuż bramki Marioli Wróblewskiej.

Rywalki były groźne głównie za sprawą stałych fragmentów gry. Po jednym z rzutów rożnych piłka trafiła w boczną siatkę.

W drugiej połowie szansę na podwyższenie miała Karolina Bochenek, która przedarła się skrzydłem i znalazła się oko w oko z bramkarką Kolejarza.

- Zależało nam na tym żeby oddalić grę od własnej bramki i szukaliśmy szans na drugiego gola - podkreślała Mariola Krystel, dzięki której padł drugi gol dla Sokoła.

Szarżę Marioli faulem w polu karnym zatrzymały łodzianki, a "jedenastkę" na gola zamieniła Patrycja Motyka.

SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA - KOLEJARZ ŁÓDŹ 2-0 (1-0)
BRAMKA: Bochenek (16), Motyka (85-karny).

SOKÓŁ: Luchowska - Zielińska (46. Motylska), Streb, Pastuła, Czyżewska - Wróblewska, Motyka, Rodzoń, Krystel (86. Łaszczyk) - Wdowiak, Bochenek.

SĘDZIOWAŁY Angelika Rakoczy oraz Marta Marć i Joanna Warchala (Dębica). WIDZÓW 30.

Więcej opinii z tego meczu w poniedziałkowych Nowinach

POZOSTAŁE WYNIKI:
Victoria Gaj - Zielonka Gamar Wrząsowice 4-2; Ceramika Opoczno - MOSiR Sieradz 1-3; Przyjaźń Piotrków Tr. - Moravia Morawica 1-2. Pauza: Naprzód Sobolów.

1. Ceramika 9 22 14-7
2. Sokół 9 15 11-5
3. Moravia 9 14 9-6
4. Victoria 9 13 12-12
5. Kolejarz 9 12 19-11
6. Przyjaźń 9 10 15-18
Sieradz 9 10 15-18
8. Zielonka 9 9 10-18