Piłka ręczna. Weekendowe mecze podkarpackich drużyn. Pięć zwycięstw, dwie porażki

Eurobud JKS Jarosław (niebieskie stroje) z Gniezna przywozi zwycięstwo.
Eurobud JKS Jarosław (niebieskie stroje) z Gniezna przywozi zwycięstwo. Mat. prasowe Superligi
Podkarpackie drużyny dobrze spisały się w weekend w rozgrywkach ligowych. Na siedem spotkań, pięć zakończyło się zwycięstwem naszych zespołów.

Superliga kobiet

1 liga kobiet

Handball Rzeszów - AZS AWF Warszawa 39:36 (19:20)

Handball: Marszałek, Margiel, Pełzak - Ginalska 3, Płocica, Perykasza, Szczęsna 8, Lasek 10, Warias 2, Puchalska 4, Stapińska, Jamrozik 8, Zielonka 4, Kwater, Dymnicka. Trener Jakub Bober

Kary 14 i 6 min.

Widzów 105.

Mimo słabego początku Handball wygrał drugi mecz z rzędu, notując bardzo udany początek ligi. W pierwszych minutach rzeszowianki miały problemy ze skutecznością, co wykorzystały przyjezdne odskakując na trzy bramki. Gospodynie co prawda straty dość szybko dorobiły, jednak do końca pierwszej odsłony nie potrafiły wyjść na prowadzenie. Rzeszowski zespół na plus wyszedł w 33 minucie. Wyrównana gra toczyła się do 55 minuty. W ostatnich pięciu minutach rzuciły cztery bramki, a że w defensywie spisały się wyśmienicie i pozwoliły akademiczkom trafić tylko raz, komplet punktów pozostał w Rzeszowie.

AZS UW Warszawa – JKS San Jarosław 23:33 (13:15)

JKS San: Musakova – Szczotka 3, Dębiak 2, Hołda 1, Świerk 1, Pazdro 9, Hawryluk 4, Kasprzykowska, Luberecka 9, Leśniak 3, Zięba 1. Trener Michał Kubisztal

Zdecydowane zwycięstwo naszego zespołu, ale jarosławianki musiały się rozkręcić. Początek dla gospodyń, które szybko objęły prowadzenie 3:0. Do remisu zespół z miasta nad Sanem doprowadził w 18 minucie (7-7). Później na parkiecie dominował już tylko nasz zespół stopniowo budując przewagę. Bardzo dobry mecz rozegrały Aleksandra Pazdro i Andzelika Luberecka autorki dziewięciu trafień. Swoje dołożyła w bramce AnaMaria Musakova.

Liga Centralna mężczyzn

Handball Stal Mielec – Anilana Łódź 31:22 (10:13)

Handball Stal: Dekarz, Wiśniewski – Wilk, Nowak, Ruhnke 6, Babicz 8, Kotliński, Graczyk 3, Valyntsau 5, Napierała 3, Kaźmierczak, Goliszewski 1, Smoliński 1, Stefani 1, Włoskiewicz 1, Krzysztofik 2. Trener Rafał Gliński.

Kary 8 i 4 min.

Widzów 200

Po pierwszej połowie a szczególnie po jej końcowych dziesięciu minutach zanosiło się na niespodziankę w Mielcu. Goście z Łodzi grali bardzo skutecznie, a do tego postawili twardą obronę. Z biegiem czasu mielczanie jednak znaleźli receptę na defensywę gości i już w 34 minucie doprowadzili do remisu, a od 40 minuty stopniowo budowali swoją bramkową przewagę, by ostatecznie zwyciężyć różnicą dziewięciu bramek.

KPR Legionowo - Orlen Upstream SRS Przemyśl 32:25 (18:13)

Orlen Upstream: Nowak, Zajdel – Walczyk, Guzdek 4, K. Kroczek, Ćwięka 5, Makuła, Świt, M. Kroczek 1, Wandzel 3, Krytski 1, Kubisztal, Makowiejew 3, Światłowski 6, Kulka 2. Trener Przemysław Korobczak.

Kary 12 i 8 min.

Widzów 300

Gospodarze dyktowali warunki od pierwszych minut gry. Już w pierwszej połowie miejscowi wypracowali się sobie pięć bramek przewagi. Druga połowa była już bardziej wyrównana, ale i tak miejscowy zespół dorzucił do swojej przewagi kolejne dwie bramki.

1 liga mężczyzn

SMS Kielce – SPR Orzeł Przeworsk 23:37 (9:19)

SPR Orzeł: Barnaś, Maj, Szczepaniec – Czapka 2, Kozdroń 3, Bednarz 1, Jewuła 5, Dutka, Małecki 1, Mochocki 2, Świerk 4, Wajda 6, Kociuba 8, Starzecki 2, Kubisztal, Kubik 3. Trener Michał Kubisztal

Orzeł w Kielcach zagrał koncertową pierwszą połowę, po której jasne było, że komplet oczek pojedzie do Przeworska. Końcowe zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, jednak w samej końcówce miejscowi rzucili cztery bramki z rzędu i tym samym troszkę zniwelowali swoją wysoką porażkę. Warto podkreślić znakomite zawody bramkarza Grzegorza Barnasia, który chwilami do rozpaczy swoimi interwencjami doprowadzał miejscowych zawodników

2 liga mężczyzn gr. IV

SPR Stal Mielec – SMS III Kielce 35:43 (18:18)

SPR Stal: Tara 1 - Draguła 13, Stolarz 4, Czajkowski 1, Straż 1, Rybicki 1, Nycek 1, Polechoński 4, Mikielewicz 1, Król 5, Dzierga3. Trener Tomasz Sondej.

Obie drużyny postawiły na atak co przełożyło się na masę bramek. Mielecka młodzież dzielnie walczyła, jednak sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę. Goście dysponujący szerszym składem w drugiej połowie szybko odskoczyli i dowieźli przewagę do końcowej syreny.

Górnik - Hutnik 40:20 (19:6);

Tężnia - Ustroń 39:23 (21:10);

Wybicki – Rokitnica 30:25;

MOSiR – Vive II 28:40 (13:23);

AZS AGH – Grunwald 29:27.