PGNiG Superliga. Handball Stal Mielec przegrała z Orlen Wisłą Płock. Początek był obiecujący

Stal Mielec dobrze zaczęła, później Wisła pokazała klasę.
Stal Mielec dobrze zaczęła, później Wisła pokazała klasę. Mat prasowe
Stal do meczu przystąpiła świadoma siły przeciwnika, ale z chęcią powalczenia o jak najlepszy wynik. Bartosz Wojdak mówił: - Musimy zagrać konsekwentnie, cały czas walczyć, nie odpuszczać i nie dać rywalowi odjechać na większą ilość bramek... Początkowe minuty dawały nadzieję, później Wisła brutalnie obdarła mielczan z nadziei na korzystny wynik.

Początek meczu wcale nie odzwierciedlał różnicy sił obu drużyn. Kibice w hali w Staszowie, gdzie rozgrywano mecz, przecierali oczy ze zdumienia. To Stal była lepsza, grała szybko, z pomysłem i skutecznie. Po 10 minutach mielczanie prowadzili 6:3. Podopieczni trenera Rafała Glińskiego walczyli na całego i cały czas utrzymywali przewagę. W 20 minucie prowadzili dwoma trafieniami 11:9. Skutecznie rzucali: Denis Wołyncew, Paweł Wilk i Marko Nikolić. Niestety po dwóch następnych minutach gra naszego zespołu załamała się. Goście do remisu doprowadzili w 22 minucie, a po chwili prowadzili już 14:11. Kolejne minuty to już dominacja Orlen Wisły. Podopieczni trenera Xaviera Sabate w okresie od 20 do 29 minuty rzucili osiem bramek z rzędu, wypracowując sobie bezpieczną przewagę. Stal przełamała się dopiero w 29 minucie, po rzucie Marko Nikolicia.

Druga połowa to już dominacja gości. Wisła mając przewagę wypracowaną w kocówce pierwszej połowy, grała spokojnie, ale skutecznie i w pełni kontrolowała przebieg spotkania. Mielczanie za to nie mogli odnaleźć rytmu gry z początku meczu, co więcej w pierwszych dziesięciu minutach goście zdobyli siedem bramek, a Stal odpowiedziała tylko trzema trafieniami. Losy meczu praktycznie były już rozstrzygnięte. W ostatnich dwudziestu minutach, trener przyjezdnych dał pograć wszystkim zawodnikom zgłoszonych do meczu. Tym samym Wisła odniosła pewne i zasłużone zwycięstwo.

Handball Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 25:37 (13:18)

Stal: Dekarz, Procho, Procho - Wilk 3, Sobut 1, Nowak, Nikolić 4, Pribanić 4, Misiejuk 4, Graczyk 4, Wołyncew 3, Smolikow 1, Puljizović, Wojdak, Osmola 1. Trener Rafał Gliński.

Wisła: Morawski, Witkowski - Daszek 3, Daćko, Lucin 8, Fernandez 4, Serdio 5, Susnja, Komarzewski 2, Krajewski 2, Terzić, Mihić 2, Czapliński 6, Mindeghia 1, Zhitnikov, Kosorotov 4. Trener Xaviera Sabate.