PGNiG Superliga. Eurobud JKS Jarosław pokonał Ruch w Chorzowie. Fajerwerków nie było, ale trzy punkty pojechały do Jarosławia [ZDJĘCIA]

Dla obu ekip, które plasują się w dolnych rejonach tabeli, był to mecz o przysłowiowe sześć punktów. Lepiej z ciężarem meczu poradziły sobie Eurobud i komplet oczek pojechał do Jarosławia.

– Chcemy zagrać tak mocno w obronie, jak z Koszalinem. Mam nadzieję, że poprawimy skuteczność i trzy punkty zostaną w Chorzowie – mówiła przed meczem Aleksandra Sójka, zawodniczka Ruchu, jednak zapowiedzi a rywalizacja na parkiecie to zupełnie inna historia. Początkowe minuty były nerwowe po oby dwóch stronach. Obie ekipy miały problem z trafieniem w bramkę. Pierwsze rzutu okazały się niecelne. W początkowych pięciu minutach padły tylko trzy bramki, z czego dwie rzuciły gospodynie. Z czasem Eurobud opanował nerwy, uspokoił grę i zaczął trafiać odskakując na 5:2 w 10 minucie, po dwóch bramkach Katarzyny Kozimur i trafieniach Valiantsiny Nestsiaruk i Sylwii Matuszczyk z rzutu karnego. Miejscowe nie podawały się i próbowały odrobić straty, niwelując dystans do jednej bramki w piętnastej minucie (5:6). Między dziesiątą a dwudziestą minutą obie drużyny zanotowały kilka strat jak i niecelnych rzutów, w tym z siedmiu metrów nie trafiła wspomniana już Matuszczyk.

W końcu w dwudziestej siódmej minucie, po rzucie Aleksandry Jaroszewskiej, gospodynie doprowadziły do remisu po dziesięć. W tej odsłonie Eurobud zdołał jeszcze trafić dwukrotnie (Katarzyna Kozimur i Sylwia Matuszczyk) i na przerwę zespoły zeszły z jedno bramkowym prowadzeniem przyjezdnych, które mogło być wyższe przy lepszej skuteczności, ale z drugiej strony, gdyby nie proste straty i niecelne rzuty Ruchu, to kto wie, kto byłby na plusie w po trzydziestu minutach meczu.

Druga połowa rozpoczęła się od… celnego rzutu bramkarki Eurobudu, Karoliny Szczurek do pustej bramki gospodyń (w całym meczu pani Karolina popisała się dwoma takimi trafieniami) i bramek Julii Pietras oraz Aleksandry Zimny, co pozwoliło znów odskoczyć jarosławiankom na trzy bramki. Gospodynie odpowiedziały bramka dopiero w trzydziestej piątej minucie, po rzucie Aleksandry Sójki. Kolejne minuty do najciekawszych nie należały, na boisku dominowała gra faul i mało składnych akcji. Od czterdziestej szóstej minuty przez cztery minuty, zespół miejscowy nie potrafił skutecznie rzucić nawet z rzutu karnego. Nie moc strzelecką Ruchu, wykorzystał Eurobud zdobywając dwa gole z rzędu po trafieniach Zuzanny Mikosz zrzutu karnego i Sylwii Matuszczyk i odskoczył na cztery bramki przewagi.

W końcówce gospodynie zerwały się do odrabiania strat i po golach Natalii Doktorczyk oraz Żanety Lipok było już tylko 20:22. Jednak dobra defensywa jarosławianek w kolejnych minutach, nie pozwoliła miejscowym rzucić już ani jednej bramki, a gdy dobrami Ruchu trafiła Valiantsina Nestsiaruk (wybrana MVP meczu) oraz Katarzyna Kozimur, stało się jasne, że trzy punkty pojadą do Jarosławia. Końcowe zwycięstwo przypieczętowała Julii Pietras w sześćdziesiątej minucie, efektownym lobem nad bramkarką niebieskich.

W następnej serii gier zespół Eurobudu JKS Jarosław zmierzy się we własnej hali z KPR Kobierzyce. Mecz zaplanowano na niedzielę 24 stycznia.

Ruch Chorzów - Eurobud JKS Jarosław 20:25 (11:12)

Ruch: Bednarek, Chojnacka, K. Gryczewska – Waloń, Jasinowska 1, Polańska 7, Wilczek 3, Jaroszewska 3, Piotrkowska 1, Tyszczak, Doktorczyk 1, Lipok 1, Sójka 2, M. Gryczewska, Grabińska, Stokowiec 1. Trener Marcin Księżyk.

Eurobud JKS: Szczurek 2, Ciąćka - Guziewicz, Donets, Matuszczyk 4, Mikosz 2, Nestsiaruk 6, Pietras 3, Zimny 4, Żukowska, Strózik, Szymborska, Kozimur 3, Parandii 1. Trener Reidar Moistad.

Sędziowali Habierski i Skrobak (Głogów). Kary: 14 i 12 min.

W ligowej tabeli Eurobud JKS jest szósty z dorobkiem dziesięciu punktów. Liderem jest Zagłębie Lubin z dorobkiem 25 oczek.

PGNiG Superliga. Eurobud JKS Jarosław pokonał Ruch w Chorzow...