Pechowa porażka Stali Rzeszów w Iławie

Tomasz Szeliga
Który to już raz piłkarze Stali Sandeco Rzeszów (niebieskie stroje) dali się zaskoczyć tuż przed końcem meczu? Fot. Mateusz Partyga
Stal Rzeszów przegrała w Iławie z Jeziorakiem 1-2. Rzeszowianie znów stracili gola w ostatnich minutach.

Pierwszy raz tej jesieni rzeszowianie wrócili do domu na tarczy. Ich katem okazał się doświadczony Remigiusz Sobociński, który skorzystał z podania Iwo Zubrzyckiego i z najbliższej odległości w przedostatniej minucie wpakował piłkę do siatki.

Stalowcy mogą już mówić o kompleksie Jezioraka - w trzecim meczu ponieśli trzecią porażkę. Ani razu nie wbili drużynie z Iławy więcej, niż jednego gola.

Słupki, poprzeczki

Stalowcy mogli pluć sobie w brody nie tylko z powodu gapiostwa w ostatnich sekundach spotkania (który to już raz?), ale też dlatego, że wcześniej sami nie wyprowadzili zabójczego ciosu. Okazji nie brakowało; precyzji, spokoju pod bramką przeciwnika i szczęścia - już tak.

Wojciech Fabianowski wypalił w poprzeczkę, w słupek trafiali Szymon Solecki i Wojciech Reiman. To on dał Stali remis, strzelając z bliska w zamieszaniu na początku II połowy.
Pech "Balona"

Jeziorak też nie próżnował, rozgrywał najlepsze zawody od tygodni, więc kibice na nudę narzekać nie mogli. Miejscowi zaskoczyli rzeszowian, odważnie atakując od pierwszych minut. Opłaciło się.

Piotr Piceluk, ostatnio rezerwowy, wykorzystał błąd obrońców Stali i strzałem z bliska nie dał szans Miłoszowi Lewandowskiemu (zastąpił Tomasza Wietechę, który na rozgrzewce doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda).

Drużynę Andrzeja Szymańskiego nękał nie tylko zdobywca gola. Nasi musieli uważać na Dariusza Jackiewicza, Tomasza Sedlewskiego i wspomnianego we wstępie Zubrzyckiego.

JEZIORAK IŁAWA — STAL SANDECO RZESZOW 2-1 (1-0)
1-0 Piceluk (9), 1-1 Reiman (53), 2-1 Sobociński (89).

JEZIORAK: Imianowski - Rzeźnikiewicz, Zakierski, Kalkowski, Sedlewski - Kuśnierz (63. Dymowski), Jackiewicz, Kretow (72. Kuciński), Zubrzycki - Sobociński, Piceluk (75. Kowalski).
STAL: Lewandowski - Solecki (86. Kiema), Duda, Rzucidło, Lebioda - Iwanicki, Jędryas (90. Kloc), Reiman, Prokić - Fabianowski (90. Wójcik), Szala (79. Orzechowski).
SEDZIOWAŁ Artur Mital (Mława). ZOŁTE KARTKI: Sobociński, Zakierski - Lebioda, Duda. WIDZOW 700.