Osłabiony Sokół Nisko ograł Lechię Sędziszów

Arkadiusz Kielar
Piłkarze Lechii (na biało-niebiesko), przegrywając w Nisku, stracili nawet teoretyczne szanse na utrzymanie. WITOLD KACZMARCZYK
Sokół pokazał, że i na własnym boisku potrafi być skuteczny. Na początku meczu, toczonego przy padającym deszczu, z boiska wyleciał po czerwonej kartce Piotr Niemiec, który powalił jednego z rywali na murawę, gdy ten wychodził na czystą sytuację.

Ale to niżan nie podłamało. Zwłaszcza, że od 7. minuty prowadzili 1-0 po efektownym strzale z 20 metrów Piotra Skiby.

Co więcej, grając już w osłabieniu, Sokół podwyższył rezultat po kolejnym strzale z dystansu, tym razem grającego trenera Artura Lebiody.

Wprawdzie kontaktowego gola zdołał zdobyć po strzale z rzutu wolnego Paweł Idzik, ale to było wszystko, na co było stać gości.

A wynik ustalił po ładnej kontrze Paweł Kaczmarczyk, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gości.

W drugiej połowie pechowo w poprzeczkę wypalił jeszcze Kaczmarczyk, a zaraz po nim w słupek Damian Wojtak.

SOKÓŁ NISKO - LECHIA SĘDZISZÓW 3-1 (2-1)

1-0 Skiba (7), 2-0 Lebioda (27), 2-1 Idzik (32-wolny), 3-1 Kaczmarczyk (82)

SOKÓŁ: Osipa - Pławiak, Śnios, Frankiewicz (46. Sałek), Niemiec - D. Wojtak (82. R. Wojtak), Lebioda, A. Nowak, Skiba - Tabaka (77. M. Nowak), Orliński (83 Kaczmarczyk).
LECHIA: Darłak - Grzybek, Godek, Fitoł, Duduś - Doroba, Magdoń, Pazdan, Idzik (51. Szeliga) - Zawisza (68. Przydział), Rogóż.
SĘDZIOWAŁ Piotr Chudy oraz Gabriel Czapla i Mateusz Mastaj (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: R. Wojtak, Orliński (Sokół), Pazdan, Fitoł (Lechia). CZERWONA: Niemiec (14, faul taktyczny). WIDZÓW 300.