Orzeł Przeworsk przegrał z Avią Świdnik

Grzegorz Kostka
Mateusz Kocur (przy piłce) wraz z kolegami bardzo się starali, ale znów Orzeł u siebie nie wygrał Grzegorz Kostka
Mimo, padającego deszczu i grząskiego boiska, piłkarze obu drużyn uraczyli kibiców ciekawym i szybkim spotkaniem. Avia po jesiennej wysokiej porażce u siebie z Orłem tym razem wzięła srogi rewanż. Zespół ze Świdnika wygrał zasłużenie, choć pierwsze 40 minut na to nie zapowiadało.

W 9 minucie po ładnej zespołowej akcji gospodarzy Michał Słysz strzelił tuż nad poprzeczką. W odpowiedzi strzał Wojciecha Białka zablokował jeden z obrońców miejscowych.

Kilka chwil później Michał Słysz wbiegł w pole karne i mocno strzelił, jednak Łukasz Gieresz odbija piłkę, podobnie jak za kilka sekund strzał Mateusza Kocura. Avia nie pozostawała dłużna i z rzutu wolnego Bartosza Drzystka mocno postraszył Adrian Ligenza, zaś w zamieszaniu pod bramką Orła po rzucie rożnym, Wojciech Białek posłał piłkę nad poprzeczką.

Chwilę później błąd bramkarza gospodarzy omal na bramkę nie zamienił Bartłomiej Mazurek. Sto osiemdziesiąt sekund później tyle szczęścia bramkarz gospodarzy już nie miał.

Avia wyprowadziła szybką kontrę. Wojciech Białek wpadł w pole karne i strzelił obok wybiegającego Drzystka, piłkę do siatki wślizgiem wepchnął Konrad Tarkowski. Sześćdziesiąt sekund później było już 0-2. Kolejna kontra gości i Wojciech Białek podwyższył prowadzenie przyjezdnych.

ORZEŁ PRZEWORSK - AVIA ŚWIDNIK 0-3 (0-2)
0-1 Tarkowski (43, wykończenie strzału Białka),
0-2 Białek (44, po zagraniu Mazurka),
0-3 Białek (66, po dośrodkowaniu Lenara)

Relacja ze składami i notami dla zawodników w poniedziałkowym Stadionie.