Niech poseł wie, za czym głosuje

  Niech poseł wie, za czym głosuje

  Stanisław Sowa

  Nowiny

  Nowiny

  Mamy w kraju nowy podział. A to za sprawą prezydenckiego weta. Jedni interpretują to jako dowód, że prezydent RP wreszcie uwolnił się ze smyczy trzymanej twardą ręką Jarosława Kaczyńskiego. Drudzy są zdania, że to tylko gra w obozie władzy.
  Niech poseł wie, za czym głosuje
  Bo choć minister Błaszczak uspokajał, że na ulicach miast pojawiło się trochę więcej spacerowiczów i przypadkowych gapiów, a telewizja narodowa dwoiła się i troiła, by uspokoić suwerena, że nic się nie stało, to jednak obozu władzy to nie uspokoiło. Dlatego też wdrożono misterny plan rozładowania sytuacji. I stąd weto prezydenta.

  Jak było w istocie? Poczekajmy, zobaczymy. Ja pokrzepiam się nadzieją, że mamy do czynienia z żywym scenariuszem. I że decyzja prezydenta nie została wcześniej zatwierdzona w dyspozytorni na Nowogrodzkiej. Widziałem memy, że oto 24 lipca 2017 roku rozpoczęła się prezydentura Andrzeja Dudy. Zabawne i złośliwe, ale w zestawieniu ze słowami „kanalie” i „mordy zdradzieckie”, które padły z sejmowej mównicy, to taki sobie niewinny żarcik.


  Nie ulega wątpliwości, że prezydent postawił w niekomfortowej sytuacji posłów Prawa i Sprawiedliwości. Np. posłankę Krystynę Wróblewską z Rzeszowa, która głosowała za ustawą o SN. Pani poseł mówiła na łamach Nowin, że do wprowadzenia zmian potrzebna jest zgoda wszystkich środowisk. Czy, już po wecie prezydenta i „spacerach” na ulicach polskich miast, nadal wierzy, że ustawa, za którą głosowała, spełniała oczekiwania, o których mówiła?

  Sądy w Polsce trzeba zreformować, co podkreśla w rozmowie z nami rzeszowski senator Aleksander Bobko. Ale to właśnie on wytknął ustawie o Sądzie Najwyższym rażącą niezgodność z konstytucją, jeszcze zanim prezydent zgłosił swoje weto. Życzyłbym sobie, żeby nasi przedstawiciele w parlamencie, zarówno obozu władzy, jak i opozycji, mieli odwagę prezentować swoje stanowisko, tak jak rzeszowski senator, a nie tylko byli ślepą maszynką do głosowania.

  22 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Nowin

  Podkarpaccy działacze KOD protestowali dziś przeciwko reformie sądownictwa, którą wprowadza Prawo i Sprawiedliwość. Ponad sto osób utworzyło Łańcuch

  Protest przeciw reformie sądownictwa przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  ©Krzysztof Kapica


  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama