Nowiny24
  Polecamy

  Polecamy na weekend

  Rozwiń
  Nowiny24
  Zwiń

  Polecamy na weekend

  Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

  Kto stoi w kolejce do lekarza? Ci, którzy mają czas

  Kto stoi w kolejce do lekarza? Ci, którzy mają czas

  mar

  Nowiny

  Nowiny

  Ostatnio przysłuchiwałam się takiemu dialogowi: - Na kiedy można się zapisać do doktora X? - tu pada prawdziwe nazwisko specjalisty. Starsza pani przy okazji wyciąga wielki czarny notes, z którego sypią się skierowania i recepty. - W maju zaczynamy zapisywać na 2019 rok - mówi ze stoickim spokojem pani rejestratorka.
  Starsza pani zapisuje termin, kiedy ruszają zapisy w kalendarzu. Łapie swoją kulę i wychodzi. I takich sytuacji, niestety, obserwuję bardzo wiele. Ludzie chcą zapisać się do konkretnego lekarza, tak na zapas. Na wszelki wypadek, zapisują się do kilku jednocześnie. Bo tego polecił jeden znajomy, a tego sąsiadka. A może termin się jakimś cudem któremuś zwolni i kolejka się przesunie? Termin się na pewno przyda.

  KOMENTOWANY ARTYKUŁ: W kolejce po zdrowie. Do których lekarzy na Podkarpaciu są najdłuższe kolejki chorych?

  Ja też chcę się zapisać do tego samego specjalisty, nie chodzi o nazwisko tylko o specjalizację i... - Styczeń 2019 roku - proponuje mi pani. Bo wszystkie terminy zajęte. I tak się zastanawiam, jakim cudem? Przecież ja tego terminu mogę nie dożyć! (Oczywiście dramatyzuję, no ale...). Pytam się - kto stoi w kolejkach do lekarzy? Chorzy - to najprostsza odpowiedź. Otóż nie! Chorzy w kolejkach nie stoją, bo ich na to nie stać. Oni idą do lekarza prywatnie. W kolejkach zostają Ci, którzy mogą czekać.

  Żeby była jasność, to moja subiektywna opinia, nie musicie się z nią zgadzać. Ale, wytłumaczcie mi proszę, jak inaczej wytłumaczyć te odległe terminy?

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo