Okręgowy Puchar Polski. Stal Łańcut pokonała Wisłokę Dębica i sięgnęła po okręgowy puchar

Tomasz Paryś
Stal Łańcut potwierdziła swoją dobrą ligową dyspozycję również w rozgrywkach pucharowych. W spotkaniu finałowym Okręgowego Pucharu Polski pokonała Wisłokę Dębica.

Bardzo szybko, bo już w 4 minucie wynik meczu otworzył Bartłomiej Makowski. Po rzucie rożnym uwolnił się spod opieki obrońcy i głową uderzył tuż przy słupku. Kilka minut później mogło być 2:0, jednak Patryk Róg z pomocą Mateusza Surmy trafił w słupek. Wisłoka nie spodziewała się takiego naporu gospodarzy, a na dodatek w 13 minucie straciła Krzysztofa Żmudę z powodu kontuzji.

Dębiczanie najwięcej zagrożenia stwarzali po stałych fragmentach gry w wykonaniu Damiana Łanuchy, jednak między słupkami dobrze sprawował się Arkadiusz Słysz. Na wysokości zadania stanął także w sytuacji, gdy niesygnalizowanym strzałem próbował go zaskoczyć Mateusz Stańczyk.

W 56 minucie gry Jakub Rachfalik sfaulował wchodzącego w pole karne Michała Daniela i Konrad Buć stanął przed szansą z jedenastu metrów. Najskuteczniejszy zawodnik Stali pewnym strzałem w środek bramki nie dał szans Krystianowi Manieckiemu.

Kontaktowego gola goście zdobyli w 68 minucie z rzutu karnego, wykorzystanego przez niezawodnego Błażeja Radwanka. Nadzieje piłkarzy Wisłoki na korzystny rezultat rozwiał już 60 sekund później Konrad Buć, który zdecydował się na strzał zza pola karnego a zasłonięty Maniecki nie zdążył zainterweniować.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i po Okręgowy Puchar Polski sięgnęła czwartoligowa SPEC Stal Łańcut, a Wisłoka Dębica przegrała drugi finał z rzędu. Gospodarze na poznanie rywala na szczeblu wojewódzkim poczekają do czasu rozstrzygnięcia innego finałowego starcia pomiędzy KS Wiązownica a Sokołem Sieniawa, zaplanowanego na 10 maja.

SPEC Stal Łańcut - Wisłoka Dębica 3:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Makowski 4-głową, 2:0 Buć 57-karny, 2:1 Radwanek 68-karny, 3:1 Buć 69.

Stal: Słysz - Mach ż, Kocój, Makowski ż, Paczocha ż - Majda, Buć, Więcek ż, Daniel, Wójcik (80 Płocica) - Róg ż (89 Kopczak ż). Trener Krzysztof Korab.

Wisłoka: Maniecki - Surma (58 Priest-Tyson ż), Rachfalik, Boksiński - Kardyś, Żmuda (13 Iwanicki), Łanucha, Stańczyk ż (82 Kontrabecki) - Smoleń (58 Radwanek ż), Siedlik, Rębisz. Trener Bartosz Zołotar.

Sędziował Kołodziej (Rzeszów). Widzów 700.