OAB Jarosław. Relacja, wyniki, strzelcy. Ostre strzelanie w przeworskiej klasie A [ZDJĘCIA]

kostek
Orzeł Przeworsk (biało-czerwone stroje) pokonał Hetmana Laszki.
Orzeł Przeworsk (biało-czerwone stroje) pokonał Hetmana Laszki. Grzegorz Kostka
Dużo ciekawego działo się na boiskach klas OAB Jarosław.

O Jarosław

Faworyci z Przeworska i Lubaczowa zgodnie odniosły zwycięstwa. Orzeł nie bez trudu pokonał Hetmana, zaś ekipa z Lubaczowa w derbowym meczu ograła Start Lisie Jamy, strzelając trzy bramki. Obie ekipy zajmują już pierwsza dwa miejsca w ligowej tabeli. Drugiej porażki doznał Piast, który bez strzelonej bramki zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W Piwodzie kibice obejrzeli aż siedem bramek. Santos po falstarcie w pierwszej kolejce, tym razem odniósł przekonujące zwycięstwo, strzelając pięć bramek. W pokonanym polu zostawił pierwszego lidera Zdrój Horyniec. Po meczu w Gorliczynie goście z Kańczugi mieli olbrzymie pretensje do arbitra, który nie zauważył zagrania piłki ręka w polu karnym przez jednego z zawodników gospodarzy.

Orzeł Przeworsk – Hetman Laszki 2:1 (1:0)

Bramki: Struś 9, Lech 52-karny – Krzywonos 60.

Orzeł: Bieleń - Gurak ż, Pikuła, Broda, Kowal – Kielich (69 Bogacz ż), Majba (46 Lech), Obłoza, Kocur (79 Młodnicki ż) - Struś, Piątek (60 Boratyn). Trener Marcin Laska.

Laszki: Mar. Gonciarz - Kamień, Bawoł, Kuta, Król (72 K. Gonciarz), Krzywonos, Ł. Halwa ż, Gida, Mat. Gonciarz, Kobylarz, Zalewski (79 K. Halwa). Trener Paweł Chlastawa.

Sędziował Paryniak (Lubaczów).

Widzów 200.

Od pierwszych minut strona przeważającą byli gospodarze, którzy już w 9 minucie objęli prowadzenie. W kolejnych minutach często gościli przed polem karnym Hetmana, jednak ich ataki był zbyt wolne i schematyczne, aby zaskoczyć defensorów przyjezdnych. Na początku drugiej połowy, gdy Maciej Lech wykorzystał rzut karny wydawało się, że Orzeł pójdzie za ciosem i strzeli jeszcze kilka bramek. Tymczasem Hetman dość szybko zdobył bramkę kontaktową i do samego końca walczył o bramkę wyrównującą. Miejscowi mogli oszczędzić sobie nerwówki w ostatnich minutach, jednak nie potrafili stwarzanych sobie okazji, zamienić na gola pieczętującego zwycięstwo.

Tuczempy – Morawsko 0:1 (0:1) Pilch 17;

Piwoda – Horyniec 5:2 (1:2) Skrzypek 16, Wojciechowski 60, 88, Broda 66, 80 – Mazurkiewicz 9, Pukas 15;

Lubaczów - Lisie Jamy 3:0 (1:0) Karólak, Roman dwie;

Torki – Kaszyce 1:2 (0:1) Głuszko 80 - Grabowski 27, Trelka 90+4;

Gniewczyna – Pruchnik 3:2 (2:2) J. Słysz 16, Gurak 27-karny, Kowal 78 – Ostrzywilk dwie;

Gorliczyna - Kańczuga 4:3 (0:1) Weres 48-karny, Hołub 59, J. Kyciński 63-karny, G. Kyciński 74 - Dziedzic 4, Bigdoń 88, Bogacz 90;

Gorzyce – Urzejowice 2:6 (1:1) Kubrak, Kalin – Bochnak dwie, Drabik dwie, Al. Kondracki, Dziedzic.

Klasa A Jarosław

Prawdziwą lekcję futbolu urządzili sobie piłkarze z Dobkowic, którzy wbili drużynie Iskry aż 9 bramek, co ciekawe, goście w poprzedniej kolejce wysoko pokonali Węgierkę, dlatego ich postawa w drugiej serii gier mocno zaskakuje. Pewne zwycięstwo odniosła Viktoria. Zespół z Kidałowic nie dał szans LKS-owi Manasterz. Sporo emocji było w starciu Sanoczanki z Szówskiem. Na 9 minut przed końcem gospodarze przegrywali 0-1, ale zerwali się jeszcze do walki. Wyrównali po rzucie karnym a w ostatniej minucie zdobyli drugiego gola. Jego autorem był Artur Grabski.

Łęk Ostrów - Tęcza Jankowice 3:1 (0:0) Duda 63, Czyż 65, Kosiński 89 - Lis 61;

MKS Radymno - Błękitni Pełkinie 2:0 (2:0) Zagulak 9, Studziński 23;

Dąb Dobkowice - Iskra Zabłotce 9:1 (4:0) dla gospodarzy: Rokicki dwie, Poliszak, Wota, Bąk. Kościk, Tarnawski, Lonc dwie;

Victoria Kidałowice - LKS Manasterz 4:0 (1:0) Fedor 2, Strzelec, Adamkiewicz;

Fredro Surochów - Wiraż Chłopice 2:0 (1:0) W. Mazur 45, 63;

Sanoczanka Święte - KS Szówsko 2:1 (0:0) Gawłowski 81 rzut karny, Grabski 90- Ciurko 63;

Wietlin - Czarni Pawłosiów 0:5 (0:2);

KS Węgierka - Szkło Młyny 1:1 (1:1) oba gole padły po trafieniach gości.

Klasa A Przemyśl

Sporo bramek padło w tej kolejce. Po pięć goli swoim rywalom wpakowały ekipy Czuwaju Przemyśl, GKS-u Orły i Korony Trójczyce. Harcerzyki rozbiły Żurawiankę, Orły łatwo uporały się z Tęczą, a Korona bez kłopotów poradziła sobie z Nakłem. Wysoko wygrał też Fredropol, który pokonał w wyjazdowym meczu Cresovię Kalników 4:0.

Fort Jaksmanice - LKS Batycze 1:2 (1:1) Gajda 10 - Sura 28, Sidor 82;

Czuwaj Przemyśl - Żurawianka Żurawica 5:1 (2:0) dla gospodarzy: Świst 15, 35, Łach 47, 49, Gierczak 73;

Korona Trójczyce - LKS Nakło 5:0 (3:0) Parawa 18, 43, Rogusq 36, Jankowy 56, 67;

Cresovia Kalników - Unia Fredropol 0:4 (0:2);

GKS Orły - Tęcza Kosienice 5:0 (1:0) Przytuła 41, Pelc 50, Jucha 53, Tyrawski 65, Król 77;

Granica Stubno - Polonia II Przemyśl 1:0 (0:0) Pempuś 50;

Pogórze Dubiecko - Wiar Krówniki 2:0 (1:0) P. Kijanka dwie;

Gwiazda Maćkowice - San Hurko/Hureczko 1:2 (1:1) dla gospodarzy: Pawłowski.

Klasa A Przeworsk

Sporo bramek padło w sobotnich meczach. Wysokie zwycięstwa odniosły drużyny Majdanu i Siennowa. Beniaminek z Hawłowic sezon rozpoczął od zwycięstwa.

Hawłowice - Babice 2:0 Tuleja, Musz;

Majdan - Rożniatów 8:1 (3:1) Szyszka 1, Gardzielik 17, 61, Szynal 35, 51, Niemczyk 85, Brus 69, 90+3 – M. Wilczek 20;

Siennów - Grzęska 8:1 (2:0) M. Boratyn dwie, K. Boratyn dwie, Sirko, Sosnowski, Kałamarz, Gawłowski - Bartnik;

Wola Buchowska - Jagiełła 1:2 (1:1) Misiło - Rupar, Chmura;

Łopuszka - Żurawiczki 0:2 (0:1) Kubas 45+1, 82;

Mirocin – Krzeczowice 2:4 (2:1) Fedor dwie – D. Białogłowski dwie, Kudła, samob,:

Nowosielce - Rozbórz 2:1 (2:0) Michalik, Wyczawski – K. Goń.

Klasa B Jarosław

Drużyna Tęczy Wysocko pokonała zespół Sanovii Michałówka rzutem na taśmę. Bramkę na wagę trzech punktów już w doliczonym czasie gry zdobył Białowąs. Piłkarze obydwu drużyn zagrali otwarty futbol, więc kibice nie mogli narzekać na nudę. W tym spotkaniu padło w sumie aż 9 goli. Spadkowicz z A-klasy, jarosławskie Przedmieście zaliczył falstart na inaugurację i wysoko przegrał na własnym stadionie z Delinem Munina. Słabo na początek ligi zagrały też rezerwy Piasta, które w ubiegłym sezonie zgłaszały akces do awansu. Na razie musiały uznać wyższość ekipy z Cetuli.

Łęg Łowce - Wisznia Nienowice 1:6 (0:2);

Makovia Makowisko - Wesoła Zadąbrowie 0:0;

Przedmieście Jarosław - Delin Munina 0:5 (0:1) Półchłopek, Oronowicz, Blok, Kubas, Dupel;

Dąb Cetula - Piast II Tuczempy 3:1 (1:0) dla gospodarzy: Wójcik, Duliban dwie;

Tęcza Wysocko - Sanovia Michałówka 5:4 (2:3) Janiec 23, Białowąs 34, 90+2, Wielgos 55, Cichocki 58 - Jarmuła, 5, 19, Łuc 78 40;

Korona Tuchla - Łazowianka Łazy 5:0 (4:0) Hirny 1, samobójcza, Hanas 27, 81, Słotwiński 34.

Klasa B Przemyśl

Mocno sezon zaczął Fenix, który zdobył aż dwanaście bramek. Sześć goli zdobyła Rada. Na wyjeździe wygrała tylko Korona.

Leszno – Walawa 12:1 (6:1) dla gospodarzy: Baran pięć, Główko, Ślimak dwie, Wojdyło, Maik, Stachniak, Wilma; Orzechowce – Huwniki 6:1 (3:0) dla gospodarzy: J. Janas cztery, samob, T. Kwater;

Bolestraszyce – Pikulice 1:0 (1:0) Szkółka;

Ujkowice – Medyka 2:0;

Nehrybka – Olszany 0:2;

Wyszatyce – Niziny 0:2.