OAB Jarosław. Pogoń-Sokół Lubaczów gromi MKS Radymno. Wyniki, relacja, strzelcy

Lubaczów zdobył osiem bramek i już tylko punkt traci do lidera ze Skołoszowa. W Gorzycach padło dziewięć goli, ale zwycięstwo San zapewnił sobie dopiero w 81 minucie.

O Jarosław

Pogoń-Sokół Lubaczów – MKS Radymno 8:0 (5:0)

Bramki: Krzemiński 1, 16, 30, 71, Hojdak 9, Polucha 24, Cisek 51, Piotr Hawrylak 81.

Lubaczów: Chekalov – Grabowski (46 Wójtowicz), Kuziemski, Cisek, Paweł Hawrylak, Tasior, Polucha (66 Tworko), Piotr Hawrylak, Basznianin (46 Roman), Krzemiński (53 Kot), Hojdak (68 Karólak). Trener: Valerij Sokolenko.

Radymno: Szpunar - Zieliński (46 Cholewa), Suchy, Stysiał, Studziński, Pac, Buczkowski (63 Szwedzki), Kania, Rajzer, Lasowy, Walczak. Trener: Bartłomiej Klepacki.

Sędziował: Grodecki (Przemyśl).

Widzów: 200.

Piłkarze z Lubaczowa rozbili MKS Radymno. Już po kwadransie jasne było, że zwycięzca może być tylko jeden. Trzy bramki w pierwszym kwadransie, dwie kolejne jeszcze w pierwszej połowie i kibice zastanawiali się na ilu trafieniach zatrzymają się podopieczni Valerija Sokolenki. W drugiej połowie troszkę gorzej było ze skutecznością u gospodarzy, ale i tak miejscowi zdobyli jeszcze trzy gole. W sumie ekipie z Radymna Pogoń-Sokół zaaplikowała osiem bramek i zbliżyła się do lidera ze Skołoszowa na jeden punkt. To w co jeszcze w zimie tylko nie liczni kibice uważali za możliwe, czyli dogonienie i przeskoczenie w tabeli LKS Skołoszów, wydaje się być tylko kwestią czasu, a tym samym awans do 4 ligi przez drużynę z Lubaczowa staje się bardzo możliwy.

Pozostałe mecze:

Pruchnik – Morawsko 1:4 (1:2) Sykała 19 – Pindak 33, Owarzany 37, 50, 64;

Orły- Szówsko 0:2 (0:1) Trelka 24, Lichończak 90+2;

Lisie Jamy - Skołoszów 0:0;

Gorzyce - Święte 5:4 (1:3) Acuna 6-karny, Myłek 47, Gargas 71, Groch 76, K. Flak 81 - Lach 16, 45, 80, A. Mucha 26;

Pawłosiów - Gniewczyna 6:0 (2:0) Wilk 10, 25, 55, Wańkowicz 65, Stecko 75, 85;

Piwoda – Torki 2:5 (1:2) dla gospodarzy: Broda, Pindak;

Ostrów - Czuwaj 0:1 (0:0) Łach 90;

Urzejowice – Stubno 2:0 (1:0) Dziedzic 7, 48.

Zaległy Gorzyce – Czuwaj 2:1 (1:1) Myłek dwie - Sanocki.

A Jarosław

Wicelider Dąb wygrał w Pełkiniach, a dwa gole strzelił zaledwie 15-letni Oliwier Lorenowicz. Podczas meczu Wietlin - Munina „zaiskrzyło” między kibicami obu drużyn i sędzia zakończył grę parę chwil przed końcem regulaminowego czasu.

WYNIKI:

Tuchla - Laszki 0:5 (0:2) Kobylarz dwie, Klaczkowski, Szpunar, Król;

Pełkinie - Dobkowice 1:4 (0:0) Stęchły 68 - Lorenowicz 57, 80, Rokicki 71, Tarnawski 83;

Węgierka - Chłopice 0:1 (0:0) Kubas 69;

Młyny - Manasterz 3:2 (2:0) Andrushchyshyn 28, 90+3, Herda 44 - Pietruszka 65, 80;

Surochów - Nienowice 1:1 (0:0) Olchowy - Majka;

Wietlin - Munina 3:0 (3:0) Surmiak 18, Bednarz 35, Iglantowicz 40;

Przedmieście - Łowce 0:1 (0:0) Poliszak 72-karny;

Rokietnica - Kidałowice 0:3 walkower.

A Lubaczów

Do sporej niespodzianki doszło w Wielkich Oczach, gdzie miejscowa Gwiazda przegrała z outsiderem ligi z Rudy Różanieckiej. Kolejny mecz wygrali zawodnicy z Zapałowa, pomimo że przegrywali do 37 minuty 0:2. Po wysokiej porażce z liderem w ubiegłym tygodniu wygrali zawodnicy z Futor. W meczu w górze tabeli ponownie lider z Horyńcu górą.

Wielkie Oczy – Ruda Różaniecka 3:4

Futory – Wólka Krowicka 3:1 (2:1) D. Żrałka dwie, Romaniszyn – Piotr Hanus

Stary Lubliniec – Czarni Oleszyce 3:1 (0:1) Pata dwie, Bielecki – Jabłoński

Zapałów – Korzenica 4:2 (1:2) Mucha, Broda, Kocaj, Walkowicz – Wolańczyk, Kołaczko

Cewków – Stary Dzików 0:0

Cieszanów – Krowica 2:3 Jarosiewicz, Wróbel – Chomyszyn dwie, Terech

Młodów – Horyniec 1:2 dla gości Łysakowski, Kazik

A Przemyśl

Żurawianka Żurawica prezentuje się w rundzie wiosennej naprawdę dobrze. W ramach 21. kolejki podjęła u siebie wyżej notowaną ekipę Pogórza Dubiecko i wygrała pewnie 4:1. Bramkę honorową dla Pogórza, które jechało do Żurawicy w roli faworyta, zdobył Łukasz Zając. Z kolei bramkę na wagę remisu i cennego punktu strzelił dla Fortu Jaksmanice Artur Ścigaj w doliczonym czasie gry. Wysoką wygraną zanotowała natomiast drużyna Korony Trójczyce, która ograła Motor Gwiazdę Maćkowice aż 5:1.

WYNIKI:
Kaszyce - Krówniki 2:1 (2:1) M. Grabowski 21, samobój 43 - Janas 29;

Nakło - Kalników 1:1 (0:1) G. Dudek - P. Nycz;

Fredropol - Hureczko 1:1 (0:1) Podbilski 60-karny - A. Danielak 30-karny;

Żurawica - Dubiecko 4:1 (3:0) G. Beer, Ł. Bąk, samobój, D. Biały - Ł. Zając;

Jaksmanice - Grochowce 1:1 A. Ścigaj 90+4 - A. Kazek 32;

Trójczyce - Maćkowice 6:1 dla gości: A. Pawłowski.

Mecz Huwniki - Sośnica nie odbył się. Goście nie przyjechali.

Pauza: Kosienice.

A Przeworsk

Błękitni Grzęska strzelili, aż osiem bramek w wyjazdowym meczu w Woli Buchowskiej. Gminne dery rozegrane w Łopuszcze padły łupem Cresovii, choć do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

Jagiełła - Majdan 0:1 (0:0) Micuła 83;

Łopuszka - Krzeczowice 2:3 (2:0) K. Chmura 8, Jędryka 42-karny – Mazurek 54, Mokrzycki 74, P. Białogłowski 80;

Wierzbna - Rozbórz 2:1 (1:0) dla gości Goń;

Gorliczyna - Rożniatów 5:0 (1:0) Kyciński 15, 53, 59, Strączek 56-karny, Cząstka 78;

Siennów - Babice 3:0 (2:0) K. Boratyn 14, G. Kuras 24, D. Pełka 66;

Żurawiczki - Nowosielce 0:2 (0:2) Undziakiewicz 30, Ł. Kowal 40;

Wola Buchowska - Grzęska 3:8 (1:2) K. Kubark 38, 80, Brodowicz 52 – Solarz 38, 66, 78, Bartnik 23, 68, Domka 87, Pysz 57, samob. 60.

Zaległy Łopuszka - Rożniatów 0:4 (0:0) M. Wilczek 56, Zielonka 62, D. Wilczek 74, Cieleń 88.

B Jarosław

Takie wyniki, jakim zakończył się mecz w Tuczempach, zdarzają się rzadko. Piast II pokonał mającą kłopoty kadrowe Łazowiankę aż 20:0. Mecz trwał krócej niż powinien: tuż przed końcem goście zeszli z boiska. Dobre spotkanie zagrał Dąb Cetula i urwał punkt liderującej Tęczy Jankowice.

WYNIKI:

Cetula - Jankowice 1:1 (0:0) Moszczyński 48 - Adamarek 68;
Rudołowice - Zabłotce 2:5 (2:3) Gliniak 7, 32 - Noga 10, 41, Wojtowicz 25, 59, Zubrzycki 83;

Tuczempy - Łazy 20:0 (14:0);

Wysocko - Michałówka 3:0 (0:0) Janiec 47, H. Modny 65, Ł. Modny 80;

Duńkowice - Zadąbrowie 0:1 (0:0) Boratyn 75.

Pauza: Makowisko.

Walkower z poprzedniej kolejki: Michałówka - Tuczempy 0:3 (na boisku 1:3).

B Lubaczów

Jedną nogą w A klasie są zawodnicy z Narola, którzy wygrali z Miękiszem. Na drugie miejsce awansował Huragan Basznia Dolna. Drugi mecz z rzędu wygrali zawodnicy Legii.

Niziny urwały punkt w Orzechowcach

Cztery bramki dla rezerw Polonii zdobył Hajduk, trafił by pewnie jeszcze, ale został w przerwie zmieniony. Niespodzianka w Orzechowcach, miejscowi do przerwy przegrywali dwoma bramkami, by ostatecznie zremisować z ostatnimi w tabeli Nizinami.

B Przeworsk

Błękitni Maćkówka do 90 minuty przegrywali, jednak w doliczonym czasie zdobyli dwie bramki i komplet punktów. Drugi punkt zdobyła Gacovia remisując w Hawłowicach.

Świętoniowa - Tryńcza 0:3 (0:1) Jakubiec 18, 81, Konieczny 87;

Manasterz - Jodłówka 0:2 (0:1) Przepłata, Dragan;

Zarzecze – Mirocin 2:5 (1:1) Gołąb, Hałoń - Próchnicki trzy, Trojnar, Pajda;

Maćkówka - Kisielów 2:1 (0:1) Ratowski 90, Lasek 90+2 – Syk 20;

Hawłowice - Gać 3:3 (2:1) Znamieńczyków, Grochoła dwie - P. Kordas dwie, Sitek;

Niżatyce - Rozbórz Długi 1:0.