Młodzieżowy puchar Polski w judo: srebro dla Magdy Troniny

Przemysław Markocki
Magdalena Tronina z PTS Walter Rzeszów wywalczyła drugie miejsce w zawodach młodzieżowego pucharu Polski, które odbyły się w Opolu.

Nasza zawodniczka startowała w kat. do 23 lat i 48 kg, a więc wyższej kategorii wagowej i wiekowej.

Aktualna mistrzyni Polski juniorek do lat 22 w kat. 44 kg, w ostatnim tegorocznym oficjalnym starcie, wygrała dwie walki (z Wiktorią Szypowicz i Anną Zowczak - młodzieżową V-ce Mistrzynią Polski) oraz dwa razy przegrała z Agatą Przybyłowską - w eliminacjach i w finale.

W Opolu startował również Grzegorz Motowidło, niestety przegrał pierwszą walkę i odpadł z dalszej rywalizacji.

Ekipa Waltera wyjechała do Opola prosto z akcji protestacyjnej przeciwko eksmisji Towarzystwa z wieloletniej siedziby, hali przy ul. Langiewicza.