Młoda Asseco Resovia pokonała AZS Częstochowa

Marek Bluj
Młoda Asseco Resovia w trzech setach wygrała z AZS-em Częstochowa.
Młoda Asseco Resovia w trzech setach wygrała z AZS-em Częstochowa. Krzysztof Kapica
Siatkarze Asseco Resovii w meczu szóstej kolejki Młodej Ligi pokonali w piątek w Rzeszowie 3:0 zespół AZS-u Delic-Polu Norwida Częstochowa. To drugie zwycięstwo naszej drużyny w obecnych rozgrywkach.

Asseco Resovia - AZS Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)

Resovia: Durski, Pszonka, Filip, Długosz, Dryja, Kozdroń, Twaróg (libero) oraz Pałka, Kędzierski.

AZS: Nowosielski, Krulicki, Maruszczyk, Skutnik, Grajoszek, Siwczyk, Bik (libero) oraz Miarka i Macek.

- Trochę się wzmocniliśmy. Nasi młodzi zawodnicy grający razem z Kamilem Długoszem, Dawidem Dryją i Kamilem Durskim, mającymi dużo większe od nich doświadczenie, czuli się pewniej i grali spokojnie, a tego spokoju zabrakło nam we wcześniejszych meczach - komentował Jerzy Wietecha, trener młodych resoviaków.

Długosz, Dryja i Durski grają w II-ligowym zespole, ale ponieważ ich ekipa V LO AKS Rzeszów swoje spotkanie ma zaplanowane na sobotę, wydatnie wsparli swoich młodszych kolegów.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 16:16. Wtedy resoviacy "włączyli" agresywną zagrywkę. Długosz i Michał Filip serwowali na tyle skutecznie, że ich zespół pewnie wygrał inauguracyjną odsłonę.

W drugim i trzecim secie walka była twarda i wyrównana, a wynik niemal do samego końca niepewny. W decydujących momentach bardzo cenna była obecność na boisku wspomnianej trójki II-ligowców.

I w ten oto sposób piąty w tabeli AZS Delic-Pol przegrał z zajmującą dziesiąte miejsce Asseco Resovią. Teraz obie drużyny mają na koncie po 7 punktów, a rzeszowianie "uciekli" z ostatniego miejsca.

W poniedzialek w hali Podpromie o godzinie 18 o punkty w PlusLidze zagrają seniorzy obu klubów.