MLKS Rzeszów przegrał z MOSiR-em Bochnia. Zagrała pełna dwunastka

Trener Mirosław Gosztyła pozytywnie ocenił grę swej drużyny na tle rywalek z Bochni mlksrzeszow.pl facebook
W 10. kolejce drugiej ligi koszykarki MLKS-u Rzeszów przegrały w swej hali z MOSiR-en Bochnia 48:81. Nasz zespół najlepiej zagrał w pierwszej i czwartej kwarcie

Drużyna z Bochni była zdecydowanym faworytem, ale rzeszowskie nastolatki starały się wyszarpać z tego meczu tyle, ile tylko można. W pierwszej kwarcie przyjezdne nie miały łatwo, nie zbudowały dużej przewagi, ale w drugiej odsłonie rozkręciły się w ataku.

MOSiR pokazał moc, grał na wysokim procencie trafień, co nie zmienia faktu, że cyfrowo wygrał trochę za wysoko

oceniał Mirosław Gosztyła, szkoleniowiec MLKS-u.

Na boisku pograła cała dwunastka zawodniczek znad Wisłoka, które powoli szykują się do występu w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorek.

Generalnie jestem zadowolony z dziewczyn, które dawały z siebie wszystko. Wykonaliśmy to, co zamierzaliśmy. Pod koniec ubiegłego roku, po serii porażek, siadły trochę mentalnie, ale teraz jest z tym lepiej. Poprawiliśmy się w ataku, wpadło parę trójek, procent trafień z rzutów wolnych też był lepszy

podsumował trener rzeszowianek.

MLKS Rzeszów - MOSiR Bochnia 48:81 (10:15, 12:30, 10:22, 16:14)

MLKS: Faryj 4, Janusz 0, Machajska 2, Renhevych 9, M. Czekańska 6, oraz E. Czekańska 0, Śląska 0, Balawejder 3 (1x3), Kotowicz 5 (1x3), Gósz 9 (1x3), Kania 5 (1x3), Wesołowska 5 (1x3). Trener Mirosław Gosztyła.