Mielczanki wreszcie zwycięskie

tley
Żaneta Baran zdobyła kilka istotnych punktów w pojedynku ze Spartą.
Żaneta Baran zdobyła kilka istotnych punktów w pojedynku ze Spartą. TOMASZ LEYKO
Kibice siatkarek Stali Mielec na pierwsze zwycięstwo czekali od 8 meczów. Kiedy jeśli nie teraz - mówiono przed meczem. Wszak do Mielca przyjeżdżała najsłabsza drużyna ligi.

Sparta, której wiceprezesem jest znany prezenter Zygmunt Chajzer, nie wygrała do niedzieli seta. Do tego przyjeżdżała do Mielca w mocno okrojonym składzie, bez liderki Izabeli Kożon, która skręciła kostkę.

Trener mielczanek też miał problemy ze skompletowaniem składu. W wyjściowej szóstce pojawiły się Urszula Bejga i Paulina Czubak.

Pierwszy set przebiegł zgodnie z planem, ale już w drugiej partii ambitne warszawianki były bliskie wygrania pierwszego seta w rozgrywkach. Sparta prowadziła 24:21. W tych chwilach ważne punkty zdobyła Żaneta Baran. Czego nie udało się w II, warszawianki dokonały w III secie.

W kolejnej odsłonie też były blisko. Prowadzenie zmieniało się w kalejdoskopie, ale w końcówce wydawało się, że mielczanki łatwo dopną swego. Po zbiciach Jowity Jaroszewicz uciekły na 20:17 i 23:20. Przyjezdne zdobyły dwa punkty, trener Piotr Sobolewski wziął czas, ale po przerwie asem serwisowym popisała się Marta Duda (23:23). To było jednak wszystko na co pozwoliła Stal Spartankom.

POZOSTAŁE WYNIKI:
SMS Sosnowiec - Silesia Volley I Mysłowice 1:3 (24:26, 25:19, 24:26, 19:25), AZS UEK Kraków - Wieżyca 2011 Stężyca 3:0 (25:15, 25:20, 25:18), Chemik Police - Jedynka Aleksandrów Łódzki 1:3 (25:17, 16:25, 24:26, 20:25), KS Murowana Goślina - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (18:25, 25:16, 25:22, 25:22), Wisła Kraków - Budowlani Toruń 3:1 (25:22, 26:28, 25:22, 25:14).

Mimo wygranej mielczanki pozostają na przedostatnim miejscu w tabeli i tracą do SMS-u Sosnowiec 3 oczka.

STAL MIELEC SA - SPARTA WARSZAWA 3:1 (25:15, 27:25, 19:25, 25:23)

STAL: Sobolewska, Baran, Bejga, Jaroszewicz, Czubak, Kubieniec i Michalak (libero) oraz Pająk.
SPARTA: Tomczyk, Widera, Pogorzelska, Szafraniak, Gryko, Duda, Kucińska (libero) oraz Barbaszewska, Gogołek, Sałyga.
SĘDZIOWALI: Grzegorz Skowroński i Benedykt Cieślik (Sosnowiec);