Michał Gruchalski bezkonkurencyjny w Krośnie. Michał Curzytek ze Stali Rzeszów na 16. urodziny zdobył 8 punktów i zajął dziewiąte miejsce

bum
Michał Gruchalski pewnie wygrał krośnieńskie zawody
Michał Gruchalski pewnie wygrał krośnieńskie zawody Oliwer Kubus
Michał Gruchalski z Włókniarza Częstochowa z kompletem punktów wygrał w Krośnie eliminację Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Awans do finału wywalczyli także Oskar Bober z Motoru Lublin i Patryk Wojdyło z Betadu Sparty Wrocław - obaj zdobyli po 12 punktów. Patryk Rolnicki będzie rezerwowym z Grupy Azoty Unii Tarnów będzie rezerwowym. Michał Curzytek, 16-latek ze Stali Rzeszów zdobył osiem punktów co dało mu dziewiąte miejsce.

Na zawody w Krośnie stawiło się tylko czternastu zawodników. Brylował w nich od początku do końca Gruchalski; żużlowiec Włókniarza Częstochowa jeżeli nie wychodził spod taśmy pierwszy, to odrabiał straty na trasie. Po słabszym początku zawodów w ostatnich trzech wyścigach dodał gazu Oskar Bober. O tym, kto będzie rezerwowym w częstochowskim finale MIMP (3 sierpnia) rozstrzygnęli między sobą w biegu dodatkowym dwaj zawodnicy Grupy Azoty Unii Tarnów - Patryk Rolnicki pokonał Mateusza Cierniaka.

Curzytek niefortunnie rozpoczął turniej, bo w swoim pierwszym stracie na wyjściu z pierwszego łuku, przy próbie ataku na Oskara Bobera, upadł i został wykluczony. W sumie spisał się całkiem nieźle. Inny zawodnik Stali - Aureliusz Bieliński - bez powodzenia startował w eliminacji na torze w Rawiczu.

Wyniki eliminacji w Krośnie: 1. Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa) – 15 (3,3,3,3,3); 2. Oskar Bober (Speed Car Motor Lublin) – 12 (2,1,3,3,3); 3. Patryk Wojdyło (Betard Sparta Wrocław) – 12 (2,3,3,2,2); 4. Patryk Rolnicki – 11+3 (3,2,w,3,3); 5. Mateusz Cierniak (obaj Grupa Azoty Unia Tarnów) – 11+2 (2,3,2,1,3); 6. Patryk Fajfer (Euro Finannce Polonia Piła) – 9 (3,2,1,3,0); 7. Bartłomiej Kowalski (Arge Speedway Wanda Kraków) – 9 (1,3,2,2,1); 8. Emil Peroń (Speed Car Motor Lublin) – 9 (3,2,1,2,1); 9. Michał Curzytek (Stal Rzeszów) – 8 (w,2,3,1,2); 10. Kamil Kiełbasa (Arge Speedway Wanda Kraków) – 5 (0,1,t,2,2); 11. Dawid Rempała (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 4 (0,1,2,0,1); 12. Mateusz Świdnicki (forBET Włókniarz Częstochowa) – 4 (1,w,0,1,2); 13. Konrad Stec (KSM Krosno) – 3 (1,1,0,1,0); 14. Adrian Woźniak (forBET Włókniarz Częstochowa) – 2 (2,d,w,w,d).