Lublinianin mistrzem Podkarpacia w darta. Zawodnik z Kolbuszowej wicemistrzem

Po ponad 12 godzinach zmagań wyłoniono najlepszych darterów mistrzostw Podkarpacia. Archiwum Trójkąta
Blisko stu zawodników wzięło udział w VI Mistrzostwach Podkarpacia - Steel Dart 501, który odbył się w rzeszowskim klubie „Trójkąt”. Mistrzem został Paweł Styczyński (Lublin).

W wielkim finale open lublinianin pokonał 6:3 Hieronima Furgała (Kolbuszowa). W małym finale doszło do małej niespodzianki, ponieważ niżej notowany Filip Kula (Łańcut) pokonał Macieja Zaborskiego (Lublin). W sumie rywalizowało 84 osoby. Zwycięzca otrzymał w nagrodę 1600 złotych. Rok temu mistrzem okazał się Dawid Robak (Dąbrowa Górnicza), ale tym razem nie zawitał do stolicy Podkarpacia.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Weronika Maziarz (Zarzecze k. Ulanowa), która w finale wygrała 3:0 z Natalią Dębek (Nowa Dęba). Trzecią pozycję zajęła Magdalena Pawlik (Kraków), czwartą Agnieszka Furman (Rzeszów).

Rozegrano także turniej debli, w którym rywalizowało 28 par. W finale ponownie zameldował się Styczyński, który wspólnie Jarosławem Rarakiem wygrał 3:1 z parą Dariusz Szeląg/Sebastian Ast (Jasło).