Lotto Superliga Tenisa Stołowego. Nieudana inauguracja sezonu w wykonaniu Fibrain AZS Politechniki Rzeszów

Konrad Karaś
Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów uległa Enerdze Manekinowi Toruń w 1. kolejce LOTTO Superligi.

Niestety dla kibiców rzeszowskiego klubu inauguracja była taka, jak zapowiedzi ekspertów – bardzo nieudana. Młodzież Politechniki przegrała wszystkie sety w Toruniu. Jedynie najmłodszy Miłosz Sawczak tak naprawdę podjął walkę z debiutującym wśród rywali Yuki Matsuyamą. Dwa pierwsze sety przegrał na przewagi.

- Yuki zagrał troszeczkę nerwowo. Był to dla niego pierwszy mecz przed publicznością toruńską. Nie było mu łatwo, aczkolwiek muszę pochwalić Miłosza Sawczaka, bo rozegrał bardzo dobry mecz - mówił na antenie TVP3 Bydgoszcz Grzegorz Adamiak, trener Energi Manekina Toruń.

W drugim pojedynku Tomasz Kotowski zdominował Szymona Kolasę wygrywając kolejno do 4, 7 i 4 punktów.

- Już przed meczem wiedziałem, jakim odbiorem i serwisem dysponuje Szymek. Byłem bardzo skoncentowany grając z nim. Cieszę się, że zagrałem dobry pojedynek - powiedział Tomasz Kotowski, zawodnik Torunia.

Kropkę nad „i” postawił Damian Węderlich, zwyciężając z Patrykiem Dziubą do 7, 8 i 4.

Energa Manekin Toruń - Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 3:0

Wyniki gier: Matsuyama - Sawczak 3:0 (10, 13, 7), Kotowski - Kolasa 3:0 (4, 7, 4), Węderlich - Dziuba 3:0 (7, 8, 4).

POZOSTAŁE WYNIKI LOTTO SUPERLIGI:
Dekorglass Działdowo - Akademia Zamojska 3:1,
AZS Balta Gdańsk - Olimpia-Unia Grudziądz 3:1,
Dojlidy Białystok- Polonia Bytom 1:3,
Villa Verde Olesno - Grodzisk Mazowiecki 1:3,
Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Palmiarnia Zielona Góra 3:0,
Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3.

Mecze Polonia Bytom – Oxynet Jarosław i Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Dojlidy Białystok w niedzielę o godz. 16.

WYNIKI 1. LIGI:
AZS Politechnika Rzeszów II - UKS Piast Poprawa Ostrzeszów 4:6;
Strzelec Frysztak - Start Zduńska Wola 7:3.

ROZGRYWKI KOBIET - Ekstraklasa: Mecz KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg - KU AZS UE Wrocław w niedzielę o godz. 16. W poniedziałek Tarnobrzeg – Częstochowa (g. 10.30);
1. liga: KU AZS Politechnika Rzeszów - MKS Skarbek Tarnowskie Góry II 10:0.