Kuciapa i Lampart w finale MPPK

Marek Bluj
Maciej Kuciapa z Dawidem Lampartem wywalczyli awans do w finału MPPK.
Maciej Kuciapa z Dawidem Lampartem wywalczyli awans do w finału MPPK. fot. Wojciech Zatwarnicki
Maciej Kuciapa i Dawid Lampart wystąpią w finale mistrzostw Polski par klubowych. W rozegranym w środę w Lublinie turnieju półfinałowym duet z Rzeszowa zajął drugie miejsce.

Turniej był bardzo zacięty. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej serii startów. Przed nią aż trzy teamy miały po 21 punktów.

Zobacz sylwetkę: Maciej Kuciapa

Lubelski półfinał trzymał w napięciu do przedostatniego, 20. wyścigu. Wygrał go Kuciapa przed Adamem Skórnickim, Lampartem i Damianem Balińskim. Nasza para pokonała Unię Leszno 4:2 i cieszyła się z awansu do finałowej rozgrywki o medale. Przed ta gonitwą oba duety miały na koncie po 21 "oczek".

W 19. wyścigu przepustki do Zielonej Góry wywalczył duet Orła Łódź. Mateusz Szczepaniak z Danielem Jeleniewskim kropke nad "i" postawili ogrywając dubletem Artura Czaję i Rafała Szombierskiego z Włókniarza Częstochowa. Do finału awansowały dwie najlepsze pary.
W
Lublinie starowali także zawodnicy KSM Krosno. Damian Celmer i Borys Miturski zakończyli rywalizację na szóstym miejscu. Warto przypomnieć, że rok temu Kuciapa z Rafałem Okoniewskim wywalczyli w parach tytuł wicemistrzów Polski.

- Turniej był bardzo wyrównany. Niemal przez cały czas szukaliśmy optymalnych ustawień. Udało się na ostatni, najważniejszy wyścig. Byliśmy na tyle szybcy, aby pokonać parę z Leszna. Cieszymy się - podsumował zawody Kuciapa.

Finał MPPK 22 czerwca w Zielonej Górze.
Wyniki półfinału MMPK w Lublinie:

1. Orzeł Łódź 26 pkt.
Mat. Szczepaniak 12 (2,1,2,3,2,2), Jeleniewski 14 (3,2,3,0,3,3), Trojanowski ns.

2. PGE Marma Rzeszów 25
Kuciapa 13 (2,2,3,2,1,3), Lampart 12 (3,3,1,1,3,1)

3. Unia Leszno 23
Skórnicki 12 (2,3,t,2,3,2), Baliński 11 (3,0,3,3,2,0)

4. Lubelski Węgiel KMŻ 22
Puszakowski 6 (1,2,2,-,1,) Piszcz (0,-,1,2,2,2), Miesiąc (3,3,3)

4. Włókniarz Częstochowa 15
Szombierski 10 (1,3,2,3,1,d), Czaja 5 (0,2,0,2,0,1).

6. KSM Krosno 10
Celmer 4 (0,0,1,d,d,3), Miturski 6 (1,1,0,1,1,2).

7. KS ROW Rybnik 6 K. Fleger 2 (0,0,1,d,1,0), Domański 4 (1,1,0,1,0,1), A. Pawliczek ns.

NCD - 68,26 s - uzyskał w 3. wyścigu Dawid Lampart. Sędziował Piotr Lis (Lublin). Widzów 300.

Wyniki pozostałych półfinałów:
PIŁA:

1. Polonia Bydgoszcz - 26; 2. WTS Sparta Wrocław - 22; 3. Polonia Piła - 21; 4. GTŻ Grudziądz - 20, 5. Unibax Toruń - 14; Ostrovia - 12; 7. Lotos Wybrzeże - 11.

KRAKÓW:

1. Lechma Poznań - 24; 2. Tauron Azoty Tarnów - 22; 3. Kolejarz Opole - 17; 4. Wanda Kraków - 12; 5. Caelum Stal Gorzów - 10; Start Gniezno - ns (zawodnicy nie pojechali na zawody).