Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Książki Instytutu Pamięci Narodowej z wielkim rabatem. Zobacz jakie [OKŁADKI]

Piotr Samolewicz
Piotr Samolewicz
Od 22 do 31 sierpnia można kupować po cenach rabatowych książki wydane przez rzeszowski IPN.
Od 22 do 31 sierpnia można kupować po cenach rabatowych książki wydane przez rzeszowski IPN. Paweł Dubiel
Od 22 do 31 sierpnia można kupować po cenach rabatowych książki wydane przez rzeszowski IPN. Obniżka wynosi aż 40 proc.

W tych dniach wszystkie oddziały IPN w kraju zapraszają do swoich siedzib w celu zakupu książek wydanych przez naukowców IPN. Akcja nazywa się Dni Wydawnictwa IPN. Do końca sierpnia na miłośników książki naukowej i historycznej czeka aż 950 tytułów, najtańsze są nawet po 1 zł.

W rzeszowskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Słowackiego 18 książki można kupować w godzinach jego pracy (7.30 - 15.30) albo zamawiać przez internet. Rzeszowski Oddział IPN wydał od 2001 roku, czyli od daty swojego powstania, ok. 170 tytułów.

W ostatnich latach rzeszowski IPN wydał co najmniej kilka wartościowych pozycji. „Urząd Bezpieczeństwa w Tomaszowie Lubelskim w latach 1944–1956” Wojciecha Hanusa prezentuje struktury, kadry, kierunki działalności tytułowego urzędu, w tym zwalczanie podziemia zbrojnego i politycznego w powiecie tomaszowskim. Inny rzeszowski autor, Mirosław Surdej, w książce „Trzy konspiracje”. Historia Aleksandra Rusina ps. „Rusal” przedstawia losy żołnierza Armii Krajowej i antykomunistycznej konspiracji niepodległościowej, który ukrywał się indywidualnie aż do 1956 r. „Rusal” był najdłużej żyjącym dowódcą antykomunistycznego oddziału partyzanckiego na Rzeszowszczyźnie. Doczekał się upadku PRL.

Natomiast Piotr Chmielowiec opisał łańcucki obwód ZWZ-AK, w którym służyło najwięcej zaprzysiężonych żołnierzy w skali całego Podokręgu AK Rzeszów. Jego książka nosi tytuł „Kryptonim „Borsuki”. Konspiracja wojskowa Polskiego Państwa Podziemnego na terenie powiatu łańcuckiego (1939–1945).

Książki rzeszowskich autorów są zauważane w kraju. Nominację do Nagrody Historycznej Polityki otrzymała praca „Stanisław Leszczyński, Uwikłanie. Wspomnienia z Podola 1939–1945” pod red. T. Bereza. Nominację do Książki Historycznej Roku otrzymała pozycja Mirosława Surdeja „Okręg Rzeszowski Narodowej Organizacji Wojskowej – Narodowego Zjednoczenia Wojskowego w latach 1944–1947”. Natomiast album Mariusza Krzysztofińskiego „Arcybiskup Ignacy Tokarczuk (1918 – 2012). Metropolita przemyski obrządku łacińskiego” otrzymał wyróżnienie w Nagrodzie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2020 w kategorii edytorstwo. A nagrodę Fundacji im. Jadwigi Chyińskiej zdobyła książka Mirosława Surdeja „Oddział partyzancki Wojciecha Lisa 1941–1948, Rzeszów 2009”. W tym samym konkursie wyróżnienie zdobyła książka Krzysztofa A. Tochmana „Skok po niepodległość. Pułkownik Adam Boryczka (1913–1988)”.

Od 22 do 31 sierpnia można kupować po cenach rabatowych książki wydane przez rzeszowski IPN.

Książki Instytutu Pamięci Narodowej z wielkim rabatem. Zoba...

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24