Koszykówka I liga mężczyzn: Porażka Sokoła Łańcut w Wałbrzychu

Sokoły nie mogą wyjśc na prostą. Nz. w akcji Mateusz Nitsche.
Sokoły nie mogą wyjśc na prostą. Nz. w akcji Mateusz Nitsche. Krzysztof Kapica
Koszykarze Sokoła Łańcut przegrali czwarty mecz z rzędu. Tym razem nie sprostali niżej notowanemu Górnikowi Wałbrzych, ulegając mu w jego hali 67:76.

W I połowie nasz zespół dawał sobie radę i sprawiał nieco lepsze wrażenie. Po 20 minutach prowadził 38:35. Po zmianie stron gospodarze poprawili celowniki, dlatego szala zwycięstwa zaczęła się przechylać na ich stronę. Miejscowi przegrywali wprawdzie walkę na deskach (w całym meczu 24:36 w zbiórkach), jednak trafiali częściej za trzy, wymuszali na naszym zespole straty (18 do 8 w Górniku). W ostatniej kwarcie wszystko jeszcze było niby możliwe, ale Sokoły na dobre zacięły się w ataku i porażka stała się faktem
Szerzej o meczu w poniedziałkowym stadionie.

GÓRNIK WAŁBRZYCH - SOKÓŁ ŁAŃCUT 76:67 (17:18, 18:20, 28:20, 13:9)

GÓRNIK: Sterenga 20 (4x3), Jakóbczyk 14 (2x3, 6 as., 5 prz.), Wróbel 12 (1x3), Ratajczak 10, Buczyniak 8 (2x3, 4 prz.), Józefowicz 7 (1x3, 4 as.), Matczak 5 (1x3), Mrozik 0, Grzywa 0, Pieloch 0

SOKÓŁ: Chromicz 18 (2x3, 7 zb.), Dubiel 17 (9 zb.), Glapiński 8 (2x3), Pisarczyk 7, Fortuna 3 (1x3), Nitsche 7 (1x3, 8 zb.), Szurlej 4, Strzelecki 3,