Koszykówka, 2 liga mężczyzn. AZS PWSTE Jarosław nie dał szans rywalowi z Gliwic

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
AZS PWSTE Jarosław pewnie pokonał GTK Sordrew Gliwice. To trzecia z rzędu wygrana jarosławskiej drużyny.

Jarosławscy koszykarze złapali właściwy rytm i sięgnęli po trzecie zwycięstwo z rzędu.

Tym razem od samego początku narzucili rywalom własne warunki gry i już w pierwszej kwarcie zbudowali sporą przewagę.

Na początku drugiej odsłony przyjezdni troszkę się zbliżyli do gospodarzy, ale ci szybko wrócili do swojego grania i ostatecznie na długą przerwę schodzili prowadząc 47:26.

Kolejna ćwiartka również należała do miejscowych, którzy w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Dopiero w ostatniej kwarcie do głosu doszli gliwiczanie, ale wtedy w jarosławskim zespole pojawiło się już pewne rozprężenie. Ich wygrana zagrożona jednak nie była nawet przez moment.

AZS PWSTE Jarosław - GTK Sordrew Gliwice 83:67

Kwarty: 29:14, 18:12, 21:16, 15:25.

AZS PWSTE: Krawiec 10 (2x3, 10 zb.), Gumiński 17 (1x3, 9 zb., 6 as.), Mikołajko 21 (11 zb.), Reichert 2 (6 zb.), Bielecki 14 (1x3, 5 zb., 8 str.) oraz Stopyra 3 (1x3), Argasiński 11 (1x3, 4 zb.), Majka 5 (9 as., 4 str.), Nabożny 0 (4 zb.). Trener Tomasz Fortuna.