Koszykówka | 2 i 3 liga mężczyzn. Udany rewanż AZS-u PWSTE Jarosław. Politechnika Rzeszów wygrała z Wikarem Nowy Sącz

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
W 2 lidze koszykarzy z wygranej cieszyli się gracze AZS-u PWSTE Jarosław. W 3 lidze zwyciężyła natomiast AZS Politechnika Rzeszów. Ta sztuka nie powiodła się za to Stali Stalowa Wola.

2 liga mężczyzn

AZS PWSTE Jarosław – Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków 92:71

Kwarty: 25:16, 29:21, 25:16, 13:18.

AZS PWSTE: Krawiec 15 (3x3), Gumiński 13, Mikołajko 24, Reichert 10 (2x3), Bielecki 0 oraz Stopyra 0, Argasiński 2, Suliba 4, Majka 9 (1x3), Nabożny 0, Buszta 15 (3x3). Trener Tomasz Fortuna.

Jarosławianie zrewanżowali się Cracovii za przegraną na początku sezonu. Goście w I kwarcie byli równorzędnym rywalem, ale tę część mocnym uderzeniem zakończyli jednak miejscowi, którzy rzucili osiem punktów z rzędu i odskoczyli rywalom. Od tego momentu ich przewaga tylko rosła...

POZOSTAŁE WYNIKI: GTK Sordrew Gliwice – AZS Częstochowa 64:75, MKS II Dąbrowa Górnicza – MKKS Rybnik 86:73, AZS Politechnika Śląska – Daas BH Bielsko-Biała 81:96, Polonia Bytom – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 105:72, AZS AGH Kraków – Ragor Tarnowskie Góry 123:71. Pauzowała Bozza Kraków.

3 liga mężczyzn

Rzeszowianie stoczyli ciężki bój z Wikarem, ale po dogrywce okazali się minimalnie lepsi. Przegrała natomiast Stal, która słabiej zagrała w ostatniej kwarcie.

MUKS 1811 Unia Tarnów – Stal Stalowa Wola 93:86

Kwarty: 21:26, 19:15, 24:25, 29:20.

Stal: Jadaś 5, Wyka 20, Buczek 9, Pietras 15, Tabor 23, Łabuda 12, Bednarz 0, Tarczyński 2, Beck 0, Daca 0. Trener Bogdan Pamuła.

Wikar Nowy Sącz – AZS Politechnika Rzeszów 97:101 pd.

Kwarty: 26:27, 24:26, 23:16, 21:25, d. 3:7.

AZS: Sowa 15, Dobrzański 16, Lipiński 19, Kilian 1, P. Szubart 0, Warchoł 1, Misiąg 20, Potocki 0, Ataman 2, J. Szubart 27. Trener Łukasz Lewkowicz.