Koszykówka, 2 i 3 liga mężczyzn. AZS PWSTE Jarosław minimalnie przegrał mecz w Krakowie

archiwum
AZS PWSTE Jarosław był na świetnej drodze do wygranej w Krakowie, ale zwycięstwo wymknęło się w ostatniej kwarcie. Ruszyły rozgrywki w 3 lidze.

2 liga

Jarosławianie dość dobrze zaczęli wyjazdowy mecz z Cracovią, bo po pierwszej połowie mieli 15 punktów przewagi. Gospodarze zaczęli trochę odrabiać straty w czwartej kwarcie, ale zdołali zmniejszyć przewagę zespołu z Jarosławia tylko o cztery "oczka". Jednak ostatnia odsłona meczu to już popis miejscowego zespołu, który wygrał różnicą 16 punktów i ostatecznie dało to krakowianom 5-punktową wygraną w całym spotkaniu.

KS Cracovia - AZS PWSTE Jarosław 93:88

Kwarty: 17:25, 18:25, 28:24, 30:14.

AZS: Krawiec 9 , Gumiński 25, Mikołajko 15, Buszta 6, Bielecki 9 oraz Suliba 6, Majka 4, Argasiński 5, Reichert 9. Trener Tomasz Fortuna.

POZOSTAŁE WYNIKI: MKKS Rybnik - MKS II Dąbrowa Górnicza 77:101; Daas BH Bielsko-Biała - KŚ AZS Politechnika Śląska 97:64; AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - BS Polonia Bytom 87:90; AZS Częstochowa - GTK Sordrew Gliwice 80:65. Mecz KKS Ragor Tarnowskie Góry - AZS AGH Kraków odbędzie się 29 listopada.

3 liga

Sezon zainaugurowali zawodnicy w 3 lidze. Stal Stalowa Wola nie poradziła sobie u siebie z rywalami z Tarnowa, a AZS Politechnika Rzeszowska minimalnie przegrała z rywalami z Nowego Sącza.

WYNIKI: ZKS Stal Stalowa Wola (K) - MUKS 1811 Unia Tarnów 61:74; KS Cracovia 1906 Szkoła Gortata Kraków - MKS Gorlice 70:40; MKS Skawa Wadowice - MKS Elektret Limanowa 78:84; AZS Politechnika Rzeszowska - Sądeckie Towarzystwo Koszykarskie WIKAR Nowy Sącz 75:78; UKS Regis Wieliczka - SKF JURA BASKET Zabierzów 73:64.