Koszykarze Siarki Tarnobrzeg pokonała King Szczecin

Piotr Szpak
Trener koszykarskiej Siarki Tarnobrzeg Zbigniew Pyszniak (stoi) liczy, że wygrana w Szczecinie da nadzieję na przyszłość Grzegorz Lipiec
Drużyna z Podkarpacia wygrała wyjazdowe spotkanie z King Szczecin 84:76 grając wręcz rewelacyjnie. Dotychczas było tak, że drużyna Siarki wygrywała większość pierwszych połówek spotkań, ale po przerwie dostawała lanie schodząc z parkietu pokonana. Wiele wskazywało na to, że podobny scenariusz będzie miało spotkanie w Szczecinie. Drużyna Siarki wygrała pierwszą kwartę by w drugiej dostać sromotne lanie. Tyle tylko, że tym razem zawodnicy zespołu z Podkarpacia wzięli się w garść i zagrali w drugiej połowie bardzo dobrze odnosząc ciężko zapracowane, ale w pełni zasłużone zwycięstwo.

Siarka w tym meczu zagrała bez kontuzjowanego Jakuba Patoki, ale prawdziwym odkryciem meczu okazał się pochodzący z Wysp Bahama center Zane Knowles. Z tym zawodnikiem w składzie nasz zespół poczuł się pewnie i miejmy nadzieję, że był to początek zwycięskiej serii tarnobrzeskiego zespołu.

- Trudno po takim meczu kogoś szczególnie wyróżniać, bo wszyscy solidnie zapracowali na to zwycięstwo. Zane Knowles pokazał, zę będzie solidnym wzmocnieniem drużyny. Długo czekaliśmy na tę pierwszą wygrana i bardzo się cieszymy, że wreszcie ją odnieśliśmy. To było zwycięstwo odniesione w bardzo dobrym stylu. Nikt nie może powiedzieć, że wygraliśmy szczęśliwie. Wierzę, ze ta wygrana pobudzi nasz zespół do jeszcze lepszej gry w czekających nas meczach i, że na tej jednej wygranej nie poprzestaniemy - stwierdził prezes tarnobrzeskiego klubu, a jednocześnie trener drużyny Siarki Zbigniew Pyszniak.

Kolejny mecz w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki drużyna Siarki rozegra już w najbliższą niedzielę 4 grudnia, kiedy to w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu zmierzy się z ekipą Miejskiego Klubu Sportowego Dąbrowa Górnicza. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 18. Natomiast w środę 7 grudnia Siarka ponownie zagra u siebie, tym razem z Anwilem Włocławek. Początek meczu o godzinie 19.

Materiał oryginalny: Koszykarze Siarki Tarnobrzeg pokonała King Szczecin - Echo Dnia Podkarpackie