Kolejny sukces podkarpackich strażaków. Z mistrzostw Europy przywieźli złoto, srebro i brąz

Beata Terczyńska/KW PSP Rzeszów
W 60 konkurencjach sportowych udział wzięli policjanci i strażacy z około 50 państw. Zawody odbywały się w 7 miastach: Algeciras, Los Barrios, San Roque, La Linea, Castelar, Jimena i Tarifa. - W mistrzostwach startowało siedmiu podkarpackich strażaków, członków SKP „Strażak”. Reprezentowali Polskę w lekkoatletycznych konkurencjach biegowych oraz tenisie stołowym - mówi mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.  Byli to: st. kpt. Andrzej Szpunar – KM PSP Rzeszów, kpt. Marcin Biedka – KM PSP Krosno, mł. asp. Robert Kubit – KM PSP Krosno, mł. asp. Arkadiusz Janicki – KP PSP Jarosław, asp. Sebastian Lubaś – KM PSP Rzeszów, asp. Krzysztof Marcinowski – KM PSP Rzeszów.- Nasi strażacy zaprezentowali się wyśmienicie zdobywając łącznie 4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy medal - dodaje rzecznik.  Andrzej Szpunar z KM PSP Rzeszów zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 40-44 lat w biegu Cross Country oraz srebrny medal w kategorii wiekowej 40-44 lat w biegu ulicznym na 7 km.Arkadiusz Janicki z KP PSP Jarosław zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 35-39 lat w biegu Cross Country oraz srebrny medal w kategorii wiekowej 30-39 lat w biegu ulicznym na 7 km.Marcin Bik z KM PSP Krosno zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej 35-39 lat w biegu Cross Country.Drużynowo reprezentacja SKP „Strażak” w składzie: Andrzej Szpunar, Arkadiusz Janicki, Robert Kubit, Marcin Bik i Marcin Biedka zdobyła złoty medal w biegu Cross Country oraz srebrny medal w biegu ulicznym na dystansie 7 km.Jeśli chodzi o tenis stołowy to Krzysztof Marcinowski z KM PSP Rzeszów zdobył złoty medal w grze indywidualnej w kategorii 40-49 lat, Sebastian Lubaś z KM PSP Rzeszów -  złoty medal w grze indywidualnej w kategorii 30-39 lat.W grze deblowej w kategorii OPEN, Krzysztof Marcinowski i Sebastian Lubaś również byli bezkonkurencyjni i zdobyli złoty medal.
W 60 konkurencjach sportowych udział wzięli policjanci i strażacy z około 50 państw. Zawody odbywały się w 7 miastach: Algeciras, Los Barrios, San Roque, La Linea, Castelar, Jimena i Tarifa. - W mistrzostwach startowało siedmiu podkarpackich strażaków, członków SKP „Strażak”. Reprezentowali Polskę w lekkoatletycznych konkurencjach biegowych oraz tenisie stołowym - mówi mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. Byli to: st. kpt. Andrzej Szpunar – KM PSP Rzeszów, kpt. Marcin Biedka – KM PSP Krosno, mł. asp. Robert Kubit – KM PSP Krosno, mł. asp. Arkadiusz Janicki – KP PSP Jarosław, asp. Sebastian Lubaś – KM PSP Rzeszów, asp. Krzysztof Marcinowski – KM PSP Rzeszów.- Nasi strażacy zaprezentowali się wyśmienicie zdobywając łącznie 4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy medal - dodaje rzecznik. Andrzej Szpunar z KM PSP Rzeszów zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 40-44 lat w biegu Cross Country oraz srebrny medal w kategorii wiekowej 40-44 lat w biegu ulicznym na 7 km.Arkadiusz Janicki z KP PSP Jarosław zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej 35-39 lat w biegu Cross Country oraz srebrny medal w kategorii wiekowej 30-39 lat w biegu ulicznym na 7 km.Marcin Bik z KM PSP Krosno zdobył brązowy medal w kategorii wiekowej 35-39 lat w biegu Cross Country.Drużynowo reprezentacja SKP „Strażak” w składzie: Andrzej Szpunar, Arkadiusz Janicki, Robert Kubit, Marcin Bik i Marcin Biedka zdobyła złoty medal w biegu Cross Country oraz srebrny medal w biegu ulicznym na dystansie 7 km.Jeśli chodzi o tenis stołowy to Krzysztof Marcinowski z KM PSP Rzeszów zdobył złoty medal w grze indywidualnej w kategorii 40-49 lat, Sebastian Lubaś z KM PSP Rzeszów - złoty medal w grze indywidualnej w kategorii 30-39 lat.W grze deblowej w kategorii OPEN, Krzysztof Marcinowski i Sebastian Lubaś również byli bezkonkurencyjni i zdobyli złoty medal. Archiwum PSP
VII Mistrzostwa Europy Policjantów i Strażaków – European Police and Fire Games 2018 rozegrane zostały w Hiszpanii.odkarpaccy strażacy przywieźli złoto, srebro i brąz.