Kolejna wygrana Polaków. Tym razem za trzy punkty ograna została Argentyna

mił
Polacy znów mogli fetować wygraną.
Polacy znów mogli fetować wygraną. Sylwia Dąbrowa
Polska reprezentacja miała słabsze momenty, ale sięgnęła po trzecie zwycięstwo w Pucharze Świata. Argentyna została ograna 3:1.

Pierwszy set dzisiejszego spotkania nie miał większej historii. Polacy szybko wypracowali sobie przewagę, a w pewnym momencie prowadzili już 17:7 i przez całą partię kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W drugiej odsłonie role się odwróciły i to Argentyna od początku miała kilka punktów zapasu. Biało-czerwoni próbowali odrabiać straty, ale popełniali za dużo błędów. Ta partia padła łupem drużyny z Ameryki Południowej.

Od kłopotów zaczął się również set trzeci, w którym początkowo Argentyna przeważała. Było już 6:11, ale Polacy w porę się otrząsnęli i z mozołem zaczęli odrabiać straty. Od stanu 13:12 drużyna Antigi już nie oddała prowadzenia i wygrała do 21. Ostatnia partia zaczęła się od dominacji Polski i zanosiło się na łatwą wygraną. Im bliżej było końca seta, tym Argentyńczycy grali jednak lepiej, mieli nawet piłkę setową, ale nasza reprezentacja wytrzymała tę grę nerwów i w grze na przewagi okazał się lepsza.

Teraz przed biało-czerwonymi dzień przerwy, a w sobotę czeka ich mecz z Iranem.

Polska - Argentyna 3:1 (25:18, 19:25, 25:21, 27:25)