Kolarstwo. Azalia gotowa na mistrzostwa Polski

Tym razem Kasia Wilkos pokazała się nie w "czasówce", ale wyścigu ze startu wspólnego. archiwum
Katarzyna Wilkos (FML Poltino Azalii Brzóza Królewska), startując w kategorii "elita", błysnęła w ostatniej eliminacji do OOM i serii Pucharu Polski rozegranej w Koziegłowach k. Częstochowy.

Kasia zajęła 3 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego (60 km). To tym bardziej dobra lokata, że na starcie stanęło wiele uznanych rywalek (m. in. wychowanka Resovii Sylwia Kapusta). Najlepsza okazała się Paulina Brzeźna (Dzierżoniów), druga była Sabina Napieralska (Bogo Szczecin).

- Te dwie zawodniczki oderwały się wcześniej od stawki. Kasia przyjechała z peletonem i była najlepsza na finiszu - zaznaczył Stanisław Zygmunt, trener Azalii. - To jej raczej najbardziej wartościowy wynik w tym roku.

4. miejsce w tej kategorii zajęła Ewelina Szybiak z Resovii.

W Koziegłowach Azalia wystawiła zawodników i zawodniczki w możliwie wielu kategoriach. I tak, w wyścigu ze startu wspólnego wśród juniorek starszych (60 km) drugie miejsce zajęła Kinga Sowa.

Katarzyna Kozyra nie miała sobie równych w zmaganiach juniorek młodszych (45 km). U młodziczek (16 km) Katarzyna Socha była czwarta, Wiktoria Kostyra ósma.

W tej samej kategorii, u chłopców, trzeci linię mety minął Jakub Murias z Resovii. Tuż za nim przyjechał Wojciech Miazga (Azalia).

W jeździe indywidualnej na czas Sowa była czwarta, Kozyra druga (w obu kategoriach walczono na dystansie 12 km), Socha wygrała (5 km), Kostyra była siódma, a Miazga piąty (wszyscy 5 km).

- Mistrzostwa rozegrane zostaną w Jędrzejowie. We wtorek tam jedziemy, w środę początek imprezy - dodał trener Azalii.