Klasy O, A, B Rzeszów: Strumyk zadedykował wygraną koledze, który się żenił. Jedenaście goli Mrowlanki Mrowla [ZDJĘCIA]

luci, ck, mił, mtr, mj,
Mrowlanka Mrowla pokonała LKS Biała 11:1
Mrowlanka Mrowla pokonała LKS Biała 11:1 Krzysztof Kapica
Za nami kolejny weekend pełen emocji i goli. Przedstawiamy wyniki w klasach O, A i B podokręgu Rzeszów.

Klasa O Rzeszów

Sobota była wyjątkowym dniem dla Rafała Gawła ze Strumyka Malawa, który zamiast być w Sokołowie z drużyną na meczu brał ślub.

- Tę wygraną ja i moi zawodnicy dedykujemy właśnie Rafałowi - powiedział Wiesław Gołda, trener Strumyka, który dodał, że drugi gol Tłuczka był jednym z najładniejszych, jakie widział kiedykolwiek. - Lewa noga, z 30 metrów w samo okienko. Stadiony świata - powiedział doświadczony trener.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze z Brzózy Stadnickiej, którzy dzięki doskonałej końcówce meczu pokonali u siebie Czarnych Czudec.

Kilkudziesięciu sekund zabrakło z kolei Błękitowi Żołynia, który był bliski urwania punktu liderowi z Łańcuta. Gol Balawendra jednak dał wygraną Stali.

Start Brzóza Stadnicka - Czarni Czudec 3:1 (0:0)

Bramki: Naróg 58, Ziemiński 89, 90-karny - Pietrasiewicz 83.

Start: Cisek - Zdanowicz, D. Sołek Ż, Piekło, Naróg (80 Rejman), Lorenc, Iwanowskij, Ziemiński Ż (90 Piwiński), R. Sołek, Pelc, Kusior. Trener Artur Szeliga.

Czarni: Zimny - Wawrzonek (86 Hadała), Pszonka (62 M. Górecki), Pałys, Paluch, Magnuszewski Ż, Kuter (86 Tłuczek), K. Górecki (74 Sierżęga), Szypuła Ż (58 Grodzki), Pietrasiewicz, Margański. Trener Krzysztof Sierżęga.

POZOSTAŁE WYNIKI:

KS Zaczernie - KS Stobierna 2:1 (1:1)
Guzior 26-karny, 69-wolny - Jakubowski 45-karny;

Bratek Bratkowice - Strug Tyczyn 1:5 (0:4)
dla gości: Ferenc 18, 24, Korbecki 39, 41, Żuczek 55;

Włókniarz Rakszawa - Wisłok Czarna 2:1 (2:0)
Kunynets 28, 36 - Rączka 63;

Sokół Sokołów Młp. - Strumyk Malawa 0:3 (0:2)
Tłuczek dwie, Odrzywolski;

KS Przybyszówka - Jedność Niechobrz 1:1 (0:0)
Sokal 88 - Flota 70;

Stal II Rzeszów - Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:2 (2:1)
Jarecki 37, Kuchnia 45 - Smycz 32, A. Bałut 55;

Błękit Żołynia - SPEC Stal Łańcut 1:2 (0:0)
Wawrzaszek 56 - Drob 47, Balawender 90+5;

Reslogistic Błażowianka Błażowa - Sawa Sonina 6:4 (4:1)
Karnas trzy, Wania, P. Kruła, M. Kruła - Słonina trzy, D. Baran;

Pauzował Aramix Niebylec.

Klasa A1 Rzeszów

Drużyna z Trzebowniska optycznie nie ustępowała Plantatorowi, ale popełniała błędy w obronie, marnowała bramkowe okazje i dlatego poległa 1:4.
Kiepski początek sezonu ma Victoria.

Novi rzutem na taśmę uratowali punkt w Trzcianie.

Pauza: Zimowit/Korona II Rzeszów.

Mecz Łukawiec - Pstrągowa będzie rozegrany w poniedziałek.

Klasa A2 Rzeszów

W meczu na ligowym szczycie Szarotka przegrała ze Styrobudem, a bohaterem lidera był Dawid Kania, autor obu bramek.

Szarotka Rogóżno - Zorza Trzebość 0:2

Klasa A Rzeszów: Szarotka Rogóżno przegrała u siebie 0:2 ze ...

W gościach wygrał także beniaminek z Tarnawki.

Postrzelała sobie Wola Dalsza, która prowadziła już 6:1 z Astrą. W końcówce goście trochę zmniejszyli rozmiary przegranej.

Z pierwszej wygranej w sezonie cieszył się Dąb, który po emocjonującym spotkaniu pokonał Tatynę i od razu podskoczył w tabeli.

Trzy punkty wywalczyła także Grodziszczanka, a losy jej pojedynku rozstrzygnął dosyć szybko Tomasz Tutka.

Grodziszczanka Grodzisko Dolne – Iskra Jawornik Polski 2:0 (2:0)
Tutka 9, 21;

SafiroNutrition Wola Dalsza – Astra Medynia Głogowska 6:3 (3:1)
K. Styś 2, Pożyczek 3, Wierzbiński 45, Skuba 53, 61, Majchrowski 70 – G. Bułaś 22, 90, B. Głowiak 80;

Szarotka Rogóżno – Styrobud Trzeboś 0:2 (0:1)
Kania 30, 70;

Brzeg Białobrzegi – LKS Tarnawka 1:2 (0:1)
M. Kubis - Szal, Wasilewski;

Dąb Kosina – Tatyna Dylągówka 3:2 (1:1)
dla gości: A Kłoda, B. Kłoda;

Markovia Markowa – KS Dąbrówki 1:2 (0:1)
K. Bytnar 86 - Birek 13, Cisek 67;

Arka Albigowa – Unia Korniaktów Północny 2:4 (1:2)
D. Sowa 5, Kiełbasa 85 - Bonowicz dwie, S. Maciaszek, Pióro;

Dynovia Dynów – Pogórze Bachórz 2:4 (2:3)
Kozioł, Chudzikiewicz - R. Szczepański dwie, M. Banaś, M. Szczepański.

Klasa A3 Rzeszów

Szósty mecz z rzędu wygrała Kolbuszowianka. Zespół Macieja Bilińskiego potknął się tylko w pierwszej kolejce. Teraz punktuje, aż miło.

Przebudziła się również Ostrovia Ostrowy Baranowskie. Ważne punkty w derbowym boju zgarnęło Zacisze Trześń, które ograło Siedlankę.

Wierzchowiny – Wadowice Górne 0:2;
LKS Hucina - Grunwald Padew Narodowa 2:1 (0:1)

D. Mokrzycki 46, 70 - K. Polek 27;

Ostrovia Ostrowy Baranowskie - Sokół Pień 5:1 (3:0)
M. Parys 9, D. Parys 30, 39, R. Szalony 60, Ł. Stec 74 - Kilian 68;

Breń Osuchowski – Kolbuszowianka 1:3 (0:3)
Błach 77-karny – G. Wróblewski 8, 40, Cisło 44-karny;

Cmolas – Borowa 1:5;
Trześń – Siedlanka 3:1 (1:0)

Jezuwid 40, Wołowiec 79, Bajor 87 – A. Rajpold 90-głową.

Ruda – Chrząstów 3:2;
Raniżów – Wola Mielecka 0:3 (0:0)

Węglarz, Kawała, Wilk;

Babicha – Sokół II Kolbuszowa Dolna 5:2.
Bartosiak dwie, K. Niemasek, Zalot, Kuroń – Okoniewski, Orzech.

Klasa B1 Rzeszów

To była kolejka drużyn grających u siebie. W 6 meczach goście zdobyli tylko jednego gola i był to gola drużyny z Białej, która jednak nie ma wielu powodów do radości, bo przegrała 1:11.

Wyżej mógł wygrać Rudzik, ale Sokolik nie strzelił karnego. Z kolei gola nr 4 dla ekipy z Rudnej Małej strzelił bramkarz, wybijając piłkę z własnego pola karnego.

Jasionka - Staroniwa 4:0 (1:0)
Wojewoda 8, 80, Mateja 85, Starzec 90;

Junak - Dąbrowa 4:0 (2:0)
Krupa 30, 73 Szmigiel 32, Wruszak 80;

Rudna Mała - RKS Rzeszów 4:0 (1:0)
Sokolik 37, A. Laskowski 55, D. Przybyło 72-rożny, Pietraszek 82, Sokolik niewykorzystał karnego w 50 minucie;

Wysoka Głogowska – Zaczernie II 4:0 (1:0)
Piotr Nowak 35, Paweł Nowak 70-karny, 80-karny, Tomaszek 85,

Mrowla - Biała 11:1 (6:0)
Dragan 6, 29, 35, 90, P. Zając 28, 42, 55, 87, M. Styka 33, Kubicz 61, Janowski 63 - Tęcza 70,

Świlcza - Hucisko 2:0 (0:0)
M. Pizło dwie.

Pauza Noverra Głogów (Zabajka).

Klasa B2 Rzeszów

W swoim trzecim sezonie Orły Pstrągówka doczekały się pierwszej wygranej. – W końcu to musiała nastąpić – uśmiechał się Paweł Petka, prezes klubu, który ustalił wynik meczu z Koroną Dobrzechów.

Hermanowa – Grunwald II 6:2 (4:1)
M. Skoczylas trzy, Tęcza, Kuśnierz, Gwazdacz – Hendzel, Szymański.

Pauzowała Godowa.

Klasa B3 Rzeszów

Jawor drugi raz w tym sezonie przyjechał do Hyżnego i po raz drugi wrócił do Krzemienicy z trzema punktami. Spore emocje w Chmielniku, gdzie padło aż siedem bramek, a ze zwycięstwa cieszyła się Handzlówka.

Chmielnik – Handzlówka 3:4 (2:3)
Bajda, Sobolak, Nogaj – B. Cieszyński, T. Sapek, S. Cwynar.

Klasa B4 Rzeszów

Klub Sportowy Terliczka po 40 latach wrócił na piłkarską mapę Podkarpacia i w swoim debiutanckim meczu wysoko przegrał z Rzemieślnikiem. Łąka wygrała po golu w doliczonym czasie gry.

Klasa B5 Rzeszów

Kapitalnie zaczęli druga połowę gracze Hetmana, którzy między 53. a 60. minutą strzelili cztery gole. Hattrickiem w tym meczu popisał się Grzegorz Szydło. Rzędzianowice wygrały mecz po golu swojego kapitana.

– Mamy zmieniony skład w 80 procentach, ale będzie dobrze – mówi Witold Maziarz, kierownik drużyny. – Do przerwy Dulcza Wielka nas punktowała, ale drugą połowę wygraliśmy po zmianach w składzie i w nowym ustawieniu – uśmiechał się Leszek Wiącek, prezes Błysku.

Kukowski dwie, Ryś – Jabłoński, Brzostecki;

mecz Żarówka - Gliny Małe przełożono na 3 września (g. 17:30).

Klasa B6 Rzeszów

Madras Goleszów i Skorpion Wylów podzielili się punktami. Strażak Grochowe nie był gościnną drużyną i rozbił u siebie Pławiankę Orłów aż 9:0. Soja popisał się hat-trickiem, Dulik trafił dwa razy.

Klasa B7 Rzeszów

Dwa zwycięstwa na koncie mają Werynianka i Wilga. Zespoły będą mieć dodatkową pauzę, bo z rozgrywek wycofała się Ceramika Hadykówka. Ciekawy mecz zobaczyli kibice w Dzikowcu, gdzie miejscowy KS walczył z Huraganem. Drużyny będą mieć dodatkową pauzę, bo Hadykówka wycofała się z rozgrywek.

KS Dzikowiec - Huragan Przedbórz 2:2 (1:2)