Klasa okręgowa. Młodzieżowcy Proszowianki rozstrzelali Zieleńczankę

Aleksander Gąciarz
Dawid Dziadana (przy piłce) zaliczył gola i dwie asysty
Dawid Dziadana (przy piłce) zaliczył gola i dwie asysty Aleksander Gąciarz
W meczu I grupy klasy okręgowej Proszowianka rozgromiła na własnym boisku zajmującą drugie miejsce w tabeli Zieleńczankę Zielonki z wynikiem 6:1. Aż pięć goli dla gospodarzy zdobyli młodzieżowcy.

Proszowiance tej wiosny idzie jak po grudzie i była to dopiero jej druga tegoroczna wygrana. Początek spotkania nie wskazywał zresztą na czyjekolwiek przeważające zwycięstwo. Gra była wyrównana, a sytuacji bramkowych niewiele. Z czasem jednak gospodarze zaczęli się rozkręcać - najwięcej zamieszania robili skrzydłowi Kamil Kopeć i Dawid Dziadana. To ich akcja w 23 minucie powinna dać Proszowiance prowadzenie, ale Dziadana w jednej z sytuacji nie skorzystał z dobrego podania kolegi i z bliska trafił w bramkarza. Kilkanaście minut później z kolei Dziadana podawał i Kopeć posłał płaski, celny strzał przy dalszym słupku.

Na 2:0 podwyższył Kacper Kwiecień. Przez niemal całą pierwszą połowę mało widoczny, w 42 minucie rozegrał akcję życia. Najpierw wygrał walkę o piłkę z kilkoma rywalami, potem zagrał „klepkę” z Jakubem Chwałem i pokonał Krzysztofa Morańskiego w sytuacji sam na sam.

Po przerwie przewaga gospodarzy była już bardzo wyraźna. Momentami można było odnieść wrażenie, że obecność rywali w ogóle im nie przeszkadza. Udawała im się niemal każda akcja, a poza trafieniem Dziadany wszystkie pozostałe były autorstwa młodych klubowych wychowanków. Gospodarze trafiali albo z najbliższej odległości (Chwał), albo w sytuacjach sam na sam (Dziadana, Rokita), ewentualnie do pustej bramki (Kwiecień). Wszystko to przy bardzo biernej postawie przyjezdnych.

Zieleńczankę stać było tylko na honorowego gola, którego zdobył kapitan Maksymilian Małek.

Proszowianka – Zieleńczanka: 6:1 (2:0)

1:0 Kopeć 35, 2:0 K. Kwiecień 42, 3:0 J. Chwał 58, 4:0 K. Kwiecień 68, 4:1 Małek 73, 5:1 Dziadana 84, 6:1 Rokita 90

Proszowianka: Kot – Chwał (59 Jachowicz), Wieczorek, Gorczyca, Wrona – Kopeć (72 M. Przeniosło), Polański (59 Wilk), Kozerski (72 Rokita), Dziadana – Kwiecień (72 Cebulski), Chwał (59 Ciesielski)

Zieleńczanka: Morański – Michalak, Żywczak, Jaworski, Kumor (56 Zabiegaj) – Ziembicki (46 Gumula), Moskal (73 Pomykacz), Małek, Leal (56 Iciek), Prochal – Koselak (73 Chrzan)

Żółte kartki: S. Chwał, J. Chwał, Polański, Żywczak