Klasa O Krosno. Ekoball Sanok i Besko stoczą walkę o awans

SEC, KM
Przełom Besko (żółto-czarne stroje) ściga lidera z Sanoka
Przełom Besko (żółto-czarne stroje) ściga lidera z Sanoka Tomasz Sowa
Sprawa jest już jasna, o awans rywalizować będą do końca Ekoball Sanok i Przełom Besko.

Przełęcz PPMD Dukla - Grabowianka Grabówka 1:1 (1:0)

Bramki: Frączek 40 - Haduch 85.

Przełęcz PPMD: Patlewicz - K. Śliwiński, P. Zima ż, Krzywda, Ziemba - Korzec ż, Kotłowski, Mielech, Kowalski, Porcek - Frączek (75 Pęcak). Trener Sławomir Walczak.

Grabowianka: Szczepek - Kędra, Cisek, Dżugan (75 Sawa ż), Sąsiadek - Czura (60 Nowak), Czopor, Grudz (70 Starzak), Trzciański, Sołkowicz - Rachwał (50 Haduch), Trener Janusz Sieradzki.

Sędziował Olbrycht (Krosno). Widzów 50.

Walczący o utrzymanie przyjezdni sprawili niespodziankę i urwali punkt czołowej ekipie krośnieńskiej okręgówki. Początkowo mecz przebiegał zgodnie z przewidywaniami, czyli pod kontrolą miejscowych, którzy w końcówce pierwszej połowy udokumentowali przewagę optyczną zdobyciem gola. Im dłużej trwał mecz, tym częściej do głosu dochodzili goście. Ambicja i determinacja piłkarzy Grabowianki nagrodzona została w ostatnich minutach, kiedy to wprowadzony po przerwie Haduch pokonał Patlewicza, zapewniając swojej drużynie cenny punkt.

Szarotka Uherce - Sanbud Długie 2:1 (2:0)

Bramki: Różycki 8, Lorenowicz 25 - A. Twardy 90.

Szarotka: Fedeniak - Szczygieł ż, Denega, J. Zaniewicz I, Seroczyński I - Różycki, Lorenowicz, Leszczak I 83, Jakiel ż, Hańczyk - Dobrowolski. Trener Ryszard Kargul.

Długie: Sz. Malik - K. Malik I, Pilszak, Wijas, A. Twardy - Pietrzkiewicz, Kurpiel I, Kucharski ż, Koczera I- Jedynak. Trener Sławomir Szałajko.

Sędziował: Reptak (Krosno). Widzów: 100.

Spotkały się zespołu z dołu tabeli, ale charakterne i waleczne. Nikt nie zamierzał odpuszczać, żaden z zawodników nie odstawiał nogi, chwilami nie przebierano w środkach, za co arbiter karał żółtymi kartkami. Z ich ilości wynika, że obydwu drużynom zależało na zwycięstwie, i że obydwie nadal myślą o przedłużeniu bytu w okręgówce na kolejny sezon. Ciężkie chwile gospodarze przeżywali w końcówce, grając w osłabieniu po czerwonej kartce dla Leszczaka.

Nafta Jedlicze - Ekoball Stal Sanok 0:2 (0:2)

Bramki: Kuzio 35, Gąsior 37

Nafta: Szczęsny - Zaremba, Gębarowski, Czaja, Krawczyk - Gierlicki, Subi I, Rymarczyk Konrad, Rymarczyk Karol I, Wąchała - Kut, Trener: Lech Czaja

Stal: Krzanowski - Kaczmarski, Florek, Gąsior, Wójcik I - Adamiak (86 Słysz), Jaklik, Ząbkiewicz I, Hydzik I - Kuzio (75 Borek), Sieradzki (69 Romerowicz), Trener: Robert Ząbkiewicz

Sędziował: Kijowski (Krosno) Widzów: 350

Gra od początku była bardzo szarpana i brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. Z czasem goście objęli inicjatywę i w 35 minucie Michał Kuzio zakończył zespołową akcję technicznym strzałem ze skraju pola karnego. Zaledwie 2 minuty później goście prowadzili już 2-0. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem głową bramkę zdobył Gąsior. Strata dwóch goli w tak krótkim odstępie czasu wprawiła gospodarzy w zagubienie i do końca pierwszej połowy goście raz po raz atakowali bramkę Szczęsnego. W drugiej połowie gra się zaostrzyła. Gospodarze objęli inicjatywę, jednak nie potrafili zamienić nadarzających się okazji na bramki, w wyniku czego Nafta po raz drugi w tym sezonie przegrywa ze Stalą.

Kotwica Korczyna - Gaudium Łężyny 4:1 (2:0)

Bramki: Słowik 16, 38, Jurczak 69, 79 - Jakubowski 62

Kotwica: Mularz - Kolasiński, Ł.Zych, Janusz, Łach - D. Zych (58 Drozd), K.Urbanek (88 P.Urbanek) , Farbaniec (58 Cieplik), Rogalski (75 Abratowski I) - Słowik, Jurczak (80 Puk) Trener: Robert Gorzynik

Gaudium: Stukus - Myśliwiec, Kalityński, Trybek (48 Mocek), Dubis - Szymański, Tocki, Głowacki, Jakubowski (87 Śmiech) - Pałucki (75 Garbacik), Gogosz, Trener: Robert Mastaj
Sędziował: Garbiński (Krosno) Widzów: 250

Pomimo nieobecności kilku piłkarzy Kotwica pewnie pokonała rywala z Łężyn. Od początku meczu gospodarze byli stroną dominującą i widać było, że mają pomysł na to spotkanie. Świetna gra w ofensywie okraszona została czterema bramkami po składnych akcjach zespołowych, a w szczególności występ na plus zaliczyli napastnicy Słowik i Jurczak, którzy zdobyli po dwie bramki. Goście rzadko przedostawali się pod pole karne rywali, a honorową bramkę po zamieszaniu w polu karnym i błędzie defensywy Kotwicy, strzałem głową zdobył Jakubowski.

POZOSTAŁE WYNIKI:**Górnik Strachocina - Przełom Besko 0:2 (0:0) Miklaszewski 65, Kolanko 90+2; Iskra Przysietnica - Markiewicza Krosno 2:1 (1:0) Bąk 26, D. Pietryka 63 - Bazentkiewicz 55; Iwonka Iwonicz - Partyzant Targowiska 3:3 (2:2) Wais 10, 35, Zima 69 - Stodolak7-karny, Korzeniowski 30, Kozubal 77; Zamczysko Mrukowa - LKS Skołyszyn 2:2 (0:0) **P. Stachurski 55, R. Biernacki 84-karny - Kaszycki 60, Skrzyszowski 80.