Klasa O Dębica. Sokół Kolbuszowa Dolna wiceliderem

Marcin Jastrzębski
Od lewej: Mateusz Kędzior (Wisłok), Marcin Hopek i Tomasz Urban (Sokół).
Od lewej: Mateusz Kędzior (Wisłok), Marcin Hopek i Tomasz Urban (Sokół). fot. Marcin Jastrzębski
Piłkarze Sokoła Kolbuszowa Dolna pokonali 1-0 Wisłok Wiśniowa i dzięki temu wskoczyli na 2. miejsce w ligowej tabeli.

W tej kolejce, piłkarze nie rozpieszczali swoich kibiców nadmiarem emocji. Większość meczów zakończyła się podziałem punktów

SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA - WISŁOK WIŚNIOWA 1-0 (0-0)
BRAMKA: Korab (54).

SOKÓŁ: K. Mazurek - Chodorowski, W. Mazurek, P. Karkut, Weryński - Urban (56. Serafin), Hopek, Korab, Terlaga (81. Wilk) - Jamróz (86. Saj), Kłosiński (76. Ostaszewski).

WISŁOK: Mazur - B. Kuta (80. Radoń), Iwanowski, G. Kuta, Wadas (46. Trybulec) - Śledziona (67. Kulig), Kędzior, Mądro, Cisło - Wojnarowski (60. Włodyka), Ciuła.

SĘDZIOWALI Henryk Białek oraz Łukasz Pilch i Jakub Pych (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: Chodorowski, P. Karkut, Kłosiński - Cisło, Kulig. WIDZÓW 100.

Sokół zwycięstwo zawdzięcza swojej konsekwentnej grze w środku pola. Jedyną bramkę zdobył pracujący głównie w defensywie Damian Korab, który odważył się uderzyć z woleja piłkę, która po rzucie rożnym znalazła się kilka metrów przed polem karnym.

Goście pierwsi ruszyli do ataku i w pierwszej połowie stworzyli sobie parę niezłych okazji. Poprzeczkę ostemplował zaś Marcin Hopek z Sokoła, a groźnie zrzutów wolnych uderzał Kamil Terlaga. W końcówce do bramki trafił Paweł Kulig z Wisłoka, ale był na spalonym.

- Bardziej wyglądało to na sygnalizację pozycji spalonej innego zawodnika, ale ciężko podważać nieodwołalne decyzje sędziów. Mogliśmy wrócić przynajmniej z punktem, ale brakowało u nas dokładności - podsumował Jacek Cyganowski, trener Wisłoka.

LECHIA SĘDZISZÓW - POGÓRZE WIELOPOLE SKRZYŃSKIE 0-0

LECHIA: Chmiel - Malisiewcz, Godek, Doroba, Rogóż - Branas (55. Szela), Długosz, Magdoń, Pazdan (76. Filipek) - Gdowik (60. Bizoń), Idzik.

POGÓRZE: J. Pociask - Chmura, Kramarz, D. Pociask, Cynarski (77. Lepak) - Szkotnicki (84. Świniuch), Stawarz, Kuter (87. M. Pazdan), W. Pazdan (78. Smoczyński) - Wojnarowski, Wiktor.

SĘDZIOWALI Mirosław Guzik oraz Rafał Zaremba i Piotr Farion (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Rogóż, Malisiewicz, Długosz, Pazdan - J. Pociask, Stawarz, D. Pociask, Szkotnicki. CZERWONA: Doroba (40, faul taktyczny). WIDZÓW 200.

Przed przerwą Lechia straciła jednego zawodnika - Łukasza Dorobę, który faulem zatrzymał wychodzącego na czysta pozycję Daniela Szkotnickiego. W pierwszej połowie sporo pracy miał bramkarz Pogórza - Jakub Pociask, który wygrał pojedynek jeden na jeden z Jakubem Bizoniem i obronił groźny strzał Grzegorza Gdowika.

O bramki mogli pokusić się także przyjezdni.

- Z przewagą liczebną powinniśmy grać lepiej, ale z przebiegu spotkania remis uważam za sprawiedliwy. Mógł być bramkowy - podsumował Jarosław Kuter, grający szkoleniowiec Wielopola.

Kolbuszowianka - Stal II Mielec 2-1

Szersze relacje z meczów dębickiej klasy okręgowej: strzelcy bramek, opinie we wtorkowym Stadionie