Klasa O, A, B Krosno. Głowienka wygrała 16:0! Sobniów Jasło przegrał z Mrukową [WYNIKI, RELACJE, ZDJĘCIA]

ck,kara,sec,gli
Sobniów Jasło (białe stroje) - Zamczysko Mrukowa 0:1.
Sobniów Jasło (białe stroje) - Zamczysko Mrukowa 0:1. Marek Dybaś
Głowienka wygrała aż 16:0 z Dobieszynem, choć ten mecz trwał zaledwie 65 minut... Okazałą wygraną odniósł Orkan Markowce, pokonując Floriana Rymanów Zdrój aż 10:3.

O Krosno

Brzozovia – Przełęcz Dukla to najciekawszy mecz 24 kolejki. Do przerwy dominowali gospodarze, zdobywając w dwóch kwadransach 3 gole, natomiast po przerwie inicjatywę przejęła Przełęcz. Goście okazali się jeszcze skuteczniejsi, bo nastrzelali Brzozovii 4 bramki, dzięki czemu sięgnęli po komplet punktów.

Orzeł Faliszówka – Kotwica Korczyna 7:1 (3:0)

Bramki: G. Szymbara 18, M. Majkut 40, P. Tłuściak 41, 52, 56, Paluch 60, Mariusz Marszał 78-karny – Balawajder 49.

Orzeł: Mariusz Marszał – B. Szymbara, Gromek ż, Janik, Dziedzic – G. Szymbara (79 Gondek), Paluch, M. Majkut ż, A. Waliszko, Delimata (70 Maciej Marszał) – P. Tłuściak. Trener Jacek Gajda.

Kotwica: Mularz – Janusz, Balawajder ż, Surmacz, Kolasiński – W. Wajda (75 Wierdak), Piękoś, Czajka, M. Gorzynik, Wulf ż – Abratowski (70 Białogłowicz). Trener Robert Gorzynik.

Ustrzyki Dolne – Czeluśnica 1:0 (0:0) Mchedlidze 74;

Brzozów – Dukla 3:4 (3:0) Kot 18, Barć 25, Komski 31 – T. Mierzejewski 49, 60, Kowalski 53, G. Wołczański 80;

Besko – Uherce 2:0 (1:0) K. Kijowski 17, J. Szybka 56;

Nienaszów – Przysietnica 4:0 (2:0) M. Walczyk 7, K. Kiełtyka 21, G. Gierlasiński 32, Kuciński 90;

Markiewicza Krosno – Odrzykoń 1:1 (0:0) Żywiec 51 – Lenart 63.

A1 Krosno

W pierwszej części spotkania w Polańczyku Lotniarz nie wykorzystał dwóch karnych, ale i tak wygrał i jest jedynym zespołem, który wiosną nie stracił jeszcze punktów. Na początku meczu w Bukowsku Victoria dwa razy zaskoczyła defensywę gospodarzy. Potem straciła prowadzenie, ale pokonać się nie dała i na trudnym terenie ugrała punkt.

WYNIKI:
Sanok - Niebieszczany 6:3 (3:1)
Furdak trzy, Lachiewicz dwie, R. Domaradzki - Czubek dwie, Izdebski;

Bukowsko - Pakoszówka 2:2 (1:2) Swalarz 35, Zarzyka 63 - Kozlov 2, 18;

Strachocina - Długie 4:2 (2:1) Romerowicz 16, 90+4, R. Adamiak 36-głową, Barski 51 - Grudz 13, Dufrat 85;

Zarszyn - Lesko 2:3 (2:1) Mendofik 15, 32 - Latusek 17, 60, M. Czenczek 84;

Polańczyk - Bezmiechowa 0:3 (0:1) Maślak 40, Mularz 55, P. Otta 62;

Bażanówka - Jankowce 1:2 (1:1) Sabat 35 - Kamil Uzdejczyk 10-karny, Zieliński 65;

Zagórz - Nowosielce 4:0 (1:0) Rachwał trzy, Kowalczyk.

Pauza: Płowce/Stróże Małe.

Mecz z 25 kwietnia Bukowsko - Płowce/Stróże Małe (na boisku 2:1) zweryfikowano jako walkower 0:3 (za grę nieuprawnionego piłkarza).

WIKI Sanok - Remix Niebieszczany 6:3.

A Krosno. 9 goli padło w meczu WIKI Sanok - Remix Niebieszcz...

A2 Krosno

Zacięte spotkanie rozegrały ekipy LKS Górki i Iwonki Iwonicz, ale żadna z ekip nie potrafiła zdobyć nawet jednej bramki. Ze strzelaniem goli problemów nie mieli natomiast zawodnicy z Krościenka Wyżnego, którzy rozbili na wyjeździe Jasienicę Rosielną 9:1. Hat-trickiem popisał się grający trener Kamil Pelczar oraz Kontrad Uliasz. Trzy bramki w meczu Haczovii Haczów z Burzą Rogi zdobył Damian Wąchała.

Górki - Iwonicz 0:0

Górki: Sowa, Wojtowicz, Ostrowski, Hędrzak, Konieczny (58 Komski), Kaznowski (50 Szuba), P. Florek, T. Florek, A. Florek, Wójcik, Podulka.

Iwonicz: Kielar, Zima, Wołczański (88 Szajna), Rogowski, Rajchel, Bączek, Szajna, Krupa, Nycz, Kochanik, Zarzycki (80 Penar).

Sędziował: Kuszaj.

Rogi - Haczów 0:4
Damian Wąchała trzy, M. Boczar;

Jabłonica Polska - Klimkówka 2:0 (1:0) Jakub Frączek, Konrad Kubal;

Jasienica Rosielna - Krościenko Wyżne 1:9 (1:5) gospodarze w 24 minucie z karnego - Kamil Pelczar 11, 41, 60, Mateusz Roterman 15, 53, Konrad Uliasz 19, 45, 73, Wiszyński 87;

Guzikówka Krosno - Wesoła 1:0 (0:0) Oskar Cierpiak 50;

Zmiennica - Lubatowa 4:2 (1:2) Jarosław Prajsnar 30, 60, P. Kułak 75, R. Szuba 88 - K. Zając 31, B. Kasprzycki 41;

Lubatówka - Golcowa 3:2 Patryk Kucharski dwie, H. Knap - Grzegorz Kiełbasa dwie;

Grabownica - Jasionka 6:0 (2:0) Kamil Rachwalski trzy, S. Glazar, K. Kondoł, samobój.

Pauza: Iskrzynia.

A3 Krosno

Orzeł Bieździedza nie kalkulował w Chorkówce tylko postawił na ofensywę i zanotował przekonującą wygraną. Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Dominik Kowalski, który w bieżących rozgrywkach zdobył już 26 goli. Zawodnicy z Łężyn notują bolesny falstart w rundzie wiosennej, bo porażka w Kobylanach była czwartą w rewanżach. Zamczysko Mrukowa niczym rozpędzone Pendolino mknie przez A klasę, bo tym razem w pokonanym boju pozostawiło Sobniów Jasło. Polonia Kopytowa miała problem z uzbieraniem składu ze względu na wyjazdy zagraniczne oraz kontuzje i musiała uznać wyższość gości ze Święcan.

– Nie wiem czy dogramy ten sezon do końca. Mamy poważne braki kadrowe. – mówił Łukasz Grzesik, prezes Polonii.

WYNIKI:
Chorkówka – Bieździedza 1:6 (0:3)
D.Praszek 63 – Kowalski 5-wolny, 49, 68, 71, Rachowicz 15, Czajka 45+1;

Kobylany - Łężyny 3:1 (1:1) Czaja 45, 90, Durał 55 – Stachaczyński 19;

Kopytowa – Święcany 1:2 (1:1) W.Munia 40 – Pyzik 24, Duda 75;

Sobniów - Mrukowa 0:1 (0:0) Brągiel 66;

Osiek Jasielski - Zręcin 0:4 (0:0) Mikosz 46, M.Zuzak 51, J.Zuzak 68, Prętnik 75;

Osobnica - Zarzecze 0:1 (0:0) Ziomber 77;

Łęki Dukielskie - Niegłowice 6:1 (2:0) Jastrzębski 15, Kos 43, Poręba 48, 63, 75, D.Dziadosz 82 – Zając 79.

Pauza: Lubla.

B1 Krosno

LKS Czaszyn ograł u siebie Lotnika Ustjanowa, co kosztowało gości spadek z pozycji wicelidera ligi. Bardzo wysokie wygrane odniosły Gabry Łukowe oraz Średnia Wieś. Obie ekipy wygrały tym samym wynikiem 6:2. Zwycięstwa pozwoliły wspiąć się wyżej w tabeli i istotnie poprawić swoją sytuację.

Czaszyn - Ustjanowa 4:2;
Poraż - Gabry Łukowe 2:6;
Średnia Wieś - Lutowiska 6:2.
Pauza:
Myczkowce, Olszanica.

B2 Krosno

Kolejka była pełna jednostronnych spotkań. Najbardziej okazałą wygraną odniósł Orkan Markowce, pokonując Floriana Rymanów Zdrój aż 10:3. Imponującym zwycięstwem bez straty gola pochwalić mogą się także zawodnicy Iskry Wróblik Szlachecki oraz ULKS-u Czerteż. Lider ligi skromnie, ale skutecznie - ograł Srogów Pogórze i nad wiceliderem nadal ma 3 punkty przewagi.

Wróblik Szlachecki - Pielnia 7:0;
Głębokie - Odrzechowa 5:1;
Markowce - Rymanów Zdrój 10:3;
Srogów Pogórze - Pisarowce 0:1;
Czerteż - Milcza 4:0.

B3 Krosno

Prowadzący w tabeli duet LKS Izdebki, Sokół Trześniów nie tylko wygrał swoje mecze, ale uczynił to w identycznych rozmiarach. Izdebki nastrzelały 7 goli rywalom z Jabłonki, zaś Sokół powtórzył ten wyczyn w Domaradzu. Trzecia z czwartą drużyną natomiast, czyli Jasionów z Niebockiem podzieliły się punktami.

B4 Krosno

W rekordowych rozmiarach Głowienka pokonała Dobieszyn. Gospodarze zagrali w 7-osobowym składzie, a w 65. minucie, po kontuzji jednego z miejscowych, sędzia przerwał mecz. Najwięcej, bo 5 goli zdobył w tym meczu Tomasz Wilk.

WYNIKI:
Dobieszyn - Głowienka 0:16 (0:9)
Wilk pięć, Fortuna trzy, Michalski trzy, P. Kucza dwie, Pikul, K. Kucza, Czekaj;
Węglówka - Kombornia 6:2,
Szczepańcowa - Pustyny 1:5,
Bóbrka - Jaśliska 0:3
walkower.
Pauza: Miejsce Piastowe.

B5 Krosno

Nurt Potok był bliski urwania punktu Rędziniance Wojaszówka, ale kluczowa dla losów meczu okazała się ostatnia minuta doliczonego czasu gry, kiedy to Grzegorz Stec trafił do siatki. Jasiołka Świerzowa nie miała wiele do powiedzenia w starciu z Wisłoką Błażkowa i jej walka w kontekście awansu zaczyna się komplikować.

WYNIKI:
Wojaszówka - Potok 2:1 (1:1)
Głód 30, Stec 90+3 – Karamon 42;

Łęki Strzyżowskie – Jedlicze II 2:2 (2:0) Czaja 2, Kamiński 30 – Wdowiarz 63-karny, Janusz 80;

Żeglce - Łubienko 1:4 (1:3) Szczur 33 – Fiałkiewicz 5, 40, Wietecha 13-karny, 74;

Błażkowa - Świerzowa 5:2 (2:0) dla gości: Michalski 63, Kukliński 77;

Iwla - Moderówka v.o. 3:0 (goście wycofali się z rozgrywek).

B6 Krosno

Brzezówka przespała pierwszą połowę i nie dała rady Dragonowi Glinik Nowy. – Okazje były, mogliśmy lepiej wykończyć akcje i nie byłoby porażki – mówił Piotr Lepucki, prezes miejscowych.

Do sensacji doszło w starciu dotychczasowego lidera z ostatnimi w stawce Warzycami po trafieniu z rzutu karnego w samej końcówce. Wpadkę wykorzystał Liwocz Brzyska, który spisał się na piątkę z Jasiołką Hankówka.

WYNIKI:
Brzezówka – Nowy Glinik 1:2 (0:2)
H.Ruszel 75 – Sanocki 10, 38;

Warzyce – Łubno Szlacheckie 2:1 (1:0) dla gospodarzy: Mamroł 17, Gawlik 89-karny;

Brzyska – Hankówka 5:0 (2:0) Garduła 10, Samborski 33, 86, Czapla 52, Szarek 71;

Dębowiec - Krempna 2:0 (2:0) Kluk 23, Szpak 44;

Szebnie – Makowiska 4:0 (0:0) Furtek 53, 84, Cygan 70, Macieik 85.