Klasa O, A, B Jarosław. Rehabilitacja lidera ze Skołoszowa [ZDJĘCIA]

red
Błękitni Maćkówka (zielone stroje) na początek ligowej wiosny potykali się ze Startem Mirocin. Grzegorz Kostka
W klasie O Jarosław Skołoszów po porażce przed tygodniem, tym razem pokonał na wyjeździe groźny Płomień Morawsko.

Klasa O

GKS Orły - Sanoczanka Święte 1:0 (0:0)

Bramka: Przytuła 52.

Orły:
Wojdyła - Tokarz, Kiernozek, Stec, Jaroch ż - Przytuła, Włoch ż (88 Demeńczuk), Balawender (82 Paluszek), Dudek - Nycz (46 Jucha ż), Pempuś. Trener: Grzegorz Tokarz.

Święte: Czemerda - J. Kisielewicz, G. Karbownik, Andreasik ż, M. Mucha – Lach, Kołcz, Chmielowski ż, K. Karbownik (66 Rodzeń), Zarębiński ż - Kobrzyński. Trener: Marcin Mucha.

Sędziował Kluz (Przeworsk).

Sanoczanka po porażce w poprzedniej kolejce, tym razem musiała uznać wyższość piłkarzy z Orłów. Gospodarze mogli wygrać wyżej, lecz bramkarz Sanocanki obronił rzut karny.

POZOSTAŁE MECZE: Ostrów - Pawłosiów 1:0 (0:0) Duda 65;

Grochowce - Lubaczów 1:4 (0:3) Cichowski 87 - Krzemiński 29, Basznianin 38, Hojdak 45, 76;

Gorzyce - Szówsko 0:2 (0:1)
Brodowicz 12, Kruk 60;

Młodów - Radymno 0:2 (0:0) Hamacher 58, 80;

Leszno – Stubno 0:0;

Kańczuga - Kaszyce 5:1 (4:0) Kielich 3, Cichy 14, P. Gurak 35-karny, Barszczak 36, Dziedzic 90 – Lasek 74;

Morawsko - Skołoszów 0:2 (0:1) Sykała 12, Bruk 79;

Czuwaj – Gniewczynaj 1:1 (0:1)
Świst 80-karny – J. Słysz 33;

Klasa A Jarosław

Liderujący Santos Piwoda pewnie wygrał w Nienowicach. W czterech innych meczach również triumfowali goście. Przedmieście Jarosław nie dało rady Wietlinowi, a pierwszy gol dla przyjezdnych padł bezpośrednio po strzale z rzutu rożnego, w czym pewną rolę odegrał... porywisty wiatr.

WYNIKI: Nienowice - Piwoda 0:4 (0:2) Skowronek 8, Pindak 44, Krajewski 85, Wojciechowski 88;

Manasterz - Laszki 0:2 (0:2) Pik 13, Król 17;

Węgierka - Pełkinie 0:5 (0:3) Łuc 45, 59, 63, Słysz 32, Babiś 44;

Rokietnica - Chłopice 0:4 (0:2);

Munina - Surochów 1:1 (1:1) Poliszak 36 - Wielis 11;

Kidałowice - Tuchla 2:1 (2:1) Przybek 27-karny, Bichajło 33 - Barylak 11;

Młyny - Jankowice 2:1 (0:1) Turek 53, Gołębiowski 90 - Jakubik 30;

Przedmieście - Wietlin 1:2 (1:0) Dybisz 20 - Jasny 66-z rzutu rożnego, Bednarz 82.

Klasa A Lubaczów

Udany debiut zanotował Janusz Piersiak, grający trener drużyny z Zapałowa. Orkan wysoko ograł Unię Łukawiec, choć do przerwy było 0:0, a po zmianie stron to goście objęli prowadzenie po rzucie karnym. Kluczowa była zmiana, gdy na boisko wszedł Mateusz Mucha, strzelec dwóch goli w tym meczu. Co ciekawe, Mucha zastąpił na boisku właśnie grającego trenera. Rolnik niespodziewanie zatrzymał Gwiazdę!

WYNIKI: Zapałów – Łukawiec 4:1 (0:0) Ożga 63, Mucha 72, Mucha 80, Junik 86 – Fedyk 56-karny;

Krowica – Oleszyce 3:4 (2:2) dla gości: Ważny dwie, Jabłoński, Hycza;

Wielkie Oczy – Wólka Krowicka 3:4 dla gości: R. Furgała, G. Furgała, Piotr Hanus, Leńczuk;

Płazów – Horyniec 0:4 (0:2) S. Rogowski-karny, M. Urban dwie, K. Kazik;

Cieszanów – Cewków 0:3 (0:1);

Ruda Różaniecka – Stary Dzików 3:1 (2:0) dla gospodarzy Rebizant dwie, Łysiak;

Futory – Lisie Jamy 0:1 (0:0) Bartosz Świstak 47; Pauza: Antoniki.

Klasa A Przemyśl

Niebywałe rzeczy działy się na stadionie w Medyce. Po golu Cwynara w 35. minucie i szybkiej odpowiedzi Lisowskiego było remisowo. Czas płynął a żadna z ekip nie potrafiła wyjść na prowadzenie. W 80. minucie trener Medyki wprowadził na biosko Piotra Dańko, który w ciągu 10 minut strzelił dwie bramki i zagwarantował swojej ekipie zwycięstwo.

Medyka - Sośnica 3:1 (1:1)

Bramki: J. Cwynar 35, Piotr Dańko 81, 89 - Lisowski 44.

Medyka: Serafin, Piwowar, Norek, Magda, Król (55 Jach), Kopeć (80 Dańko), Górka, J. Cwynar, Kucab, Mazurkiewicz (70 M. Cwynar), Orłoś.

Sośnica: Fudała, P. Partyka, Iwaneczko, Mrozek, Lisowski (75 Trojnar), P. Gancarz, Łoś, Klaczkowski, K. Partyka, Łysik, Sowa (40 J. Gancarz).

POZOSTAŁE WYNIKI: Batycze - Torki 1:5 dla gości: F. Tomaszewski, M. Gawron, Gierczak, Tłumak, Łapisz;

Hureczko - Kosienice 0:1 (0:0) T. Pańczyszyn 75;

Maćkowice - Ujkowice 4:1 (3:0) dla gospodarzy: Ł. Kulikowski, R. Boksa, Rajmund Gorczyca, W. Kostecki;

Żurawica - Kalników 2:3 (1:0) dla gości: Kania, Konieczny, M. Kalawski;

Jaksmanice - Wyszatyce 4:1 (2:0) dla gospodarzy: A. Gajda 20, A. Ścigaj 43, R. Mylianyk 50, M. Urban 65;

Nakło-Starzawa - Dubiecko 1:1 (1:0) dla gości: Paweł Kijanka 78;

Krówniki - Fredropol 5:1;

Pauza Huwniki.

Klasa A Przeworsk

Pierwsze u siebie, a zarazem bardzo ważne zwycięstwo zanotowali Błękitni Grzęska, pokonując Iskrę Cieszacin. Duża niespodzianka w Wierzbnej, miejscowi Błękitni pokonali Wisełkę. Lider z Urzejowice w osłabionym składzie wygrał w Babicach. Zwycięstwa odniosły również druga Błyskawica i trzeci Alabaster. Gorliczanka, która w ziemie poczyniła wzmocnienia, pewnie ograła Rozbórz. Cenne zwycięstwo odniósł GKS Majdan, pokonując Zorzę Jagiełła. Walka o utrzymanie zapowiada się bardzo pasjonująco.

WYNIKI: Grzęska - Cieszacin 3:2 (0:1) Solarz 53, Domka 58, Hołub 67-karny - Trojnar 36, Maziarek 63;

Babice - Urzejowice 1:3 samob – Wota, samob, Kondracki;

Łopuszka - Nowosielce 3:1 (0:0) Jędryka 63-karny, Wiącek 66, Harpula 71-samob. - Kowal 48;

Gorliczyna – Rozbórz 3:0 (2:0) Kiciński dwie, Cząstka;

Majdan – Jagiełła 3:0;

Rożniatów - Krzeczowice 3:0 (0:0) Świtalski, D. Wilczek dwie;

Wierzbna - Siennów 3:2 (1:1) dla gospodarzy: Ostrzywilk dwie, Maślanka.

Klasa B Jarosław

Piłkarze lidera odprawili z kwitkiem kolejna drużynę, tym razem wysoko wygrali w Rudołowicach, strzelając sześć goli. W Łowcach wszystkie bramki padły po przerwie z czego cztery były autorstwa gospodarzy. W Duńkowicach drużyny podzieliły się punktami. Dąb Cetula nie miał litości dla Łazowianki, aplikując jej trzynaście goli z czego siedem w pierwszej połowie.

WYNIKI: Rudołowice – Dobkowice 0:6;

Duńkowice – Michałówka 1:1;

Koniaczów - Makowisko 0:3;

Łowce - Wysocki 4:1 (0:0) Gilarski 46, 47, Skrzypek 65, Siwoń 72 – Janiec 70;

Cetula – Łazy 13:1 (7:1)
dla gospodarzy: H. Wójcik pięć, Wieliczko trzy, D. Wójcik, Hrysio dwie, Szul, Sabat.

Klasa B Lubaczów

Skutecznością błysnęła Wola Wielka, strzelajac dwanaście goli na boisku w Zabiale. Jedenaście bramek padło W Baszni Dolnej, ale gospodarze wygrali tylko jedną. Lider zdobył osiem goli w pojedynku z Zalesiem. W Opace padł jedyny w tej kolejce remis.

WYNIKI: Stary Lubliniec – Zalesie 8:0;

Mołodycz – Oleszyce 4:0;

Opaka - Korzenice 2:2;

Zabiała - Wola Wielka 0:12 (0:7) Putkowski 15, Wagner 11, 28, Trybała 24, 58, Durkiewicz 26, 32, 60, Baluszczak 62, Mazurkiewicz 37, 54, 66;

Basznia Dolna – Miekisz Nowy 6:5.

Klasa B Przemyśl

Borykająca się z problemami Neghrybka wysoko przegrała z liderem, tracąc aż piętnaście goli. Na wyjeździe wysoko wygrał również Leśnik, aplikując Radzie Orzechowce cztery gole. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosły PIkulice.

WYNIKI: Olszany – Bolestraszyce 3:2 (2:0) dla gospodarzy: Lekki 23, Szacki 33, Raczkowski 65;

Walawa – Niziny 3:1;

Nehrybka - Trójczyce 0:15;

Pikulice - Zadąbrowie 2:0
;

Orzechowce – Bircza 0:4 (0:3) Popowiak dwie, Przybysz, Pankiewicz.

Klasa B Przeworsk

Lider tylko zremisował z Rozborzem Długim. Ostrovia odprawiła z kwitkiem Manasterz. Wisłok zwycięstwo zapewnił sobie w końcówce meczu. W Tryńczy i Maćkówce drużyny podzieliły się punkatmi.

WYNIKI: Wola Buchowska - Manasterz 3:0;

Maćkówka - Mirocin 1:1 (1:0) Lasek 32-karny – Januszkiewicz 90;

Tryńcza - Żurawiczki 1:1 (1:0) Bury 18 – Majkutowski 80;

Jodłówka - Świętoniowa 0:1 (0:0) Jagieła 90;

Niżatyce - Rozbórz Długi 2:2 (0:2) dla gospodarzy: P. Cygan, Orzechowski;

Kisielów - Hawłowice 2:1 (1:1)
dla gospodarzy: Syk, Hadała.