Klasa A Krosno: Czeluśnica idzie po awans. Cztery gole Ryglewicza [RELACJE, WYNIKI]

SEC, PUCH, GL
Wywróciła się do góry nogami sytuacja w dole tabeli grupy 3, gdzie Sparta Osobnica otrzymała dwa walkowery i pozostała w grze o utrzymanie.

Grupa 1

Przewodzący w tabeli Cosmos Nowotaniec potwierdził w kolejnym meczu swoją dominację. Tym razem rozgromił Juventus Poraż na wyjeździe, umacniając się na pozycji lidera.

Mecz lepiej ułożył się gospodarzom, którzy objęli prowadzenie po strzale Mateusza Kądziołki. Odpowiedź gości jednak była natychmiastowa i zdecydowana. Po niespełna minucie bowiem było już remisowo, a w ciągu kilku następnych Cosmos prowadził 3:1. Druga połowa, to oczywiście dominacja przyjezdnych.

Juventus Poraż – Cosmos Nowotaniec 1:6 (1:3)
Bramki
: M. Kądziołka 26 – Laskowski 27, 31, Daknowski 34, Gorzkowski 52, Pluskwik 61, Szatkowski 70.

Juventus: P. Pietryka – M. Kądziołka, Latusek, P. Solon, K. Solon – A. Proć, M. Proć (38 Czech), Pleśniarski, Pilch, Mołczan (18 Gocek) – E. Latusek (77 Kita).

Cosmos: Błażejowski (80 Kot) – Cwenar, Pluskwik, Lisowski (55 Gorzkowski), Kedra – Piotr Lenio (55 Szatkowski), Spaliński, Kwolek, Bok – Laskowski, Daknowski (68 Rabicki).

Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Victoria Pakoszówka - Orzeł Bażanówka 2:2 (0:1)
dla gości: F. Panko 43, M. Sztankiewicz 63;

Szarotka Uherce – Sanovia Lesko 2:3 (1:2) Kuzicki 43, J. Zaniewicz 90+2 – M. Czenczek 20, P. Rajchel 45, Furman 78;

Sanbud Długie – Bukowianka Bukowsko 4:4 (3:1) Kurpiel 20, Filar 32, Pilszak 38, Jedynak 80 – Zarzyka 36, 52, 65, 84;

Szarotka Nowosielce – LKS Pisarowce 3:4 (2:1) Malik 23, K. Kielar 26, B. Gołda 55 – B. Adamski 34-karny, M. Adamski 49, 58, G. Gliściak 78;

Lotniarz Bezmiechowa – LKS Zarszyn 2:2 (1:0) dla gości: Silarski 65, Mendofik 80;

Górnik Grabownica – Remix Niebieszczany 0:3.

Grupa 2

Cztery gole na swoim koncie w starciu Cisów z Lubatówką zanotował Arkadiusz Ryglewicz, zapewniając zwycięstwo gospodarzom.

Pięknym trafieniem bezpośrednio z rzutu rożnego podczas meczu Iskrzyni z Izdebkami popisał się Jakub Popielarz. W sumie zawodnicy Iskry zdobyli trzy bramki, wszystkie w I połowie. Po zmianie stron w przeciągu 10 minut goście odpowiedzieli dwoma celnymi strzałami, jednak trzy punkty pozostały w Iskrzyni.

Lider z Grabówki wysoko, bo aż 8:1, pokonał Kombornię. Ładne spotkanie rozegrał też wicelider z Krościenka Wyżnego. Wisłok do przerwy wygrywał 2:1, a na samym początku II połowy, w przeciągu 5 minut, dołożył jeszcze trzy gole.

Cisy Jabłonica Polska – LKS Lubatówka 4:2 (4:2)
Bramki
: Ryglewicz 10, 20, 35, 42 – Sz. Dołędowski 33, Socha 41.

Cisy: Sieniawki – Kaczkowski, Borkowski, Włodarz, Śliwa – Kasprzyk, Stodolak, Moskal, Czubski – Frydrych, Ryglewicz.

LKS: Borek – Kacper Zima, Urynowicz, D. Knap, Głód, Kamil Zima, - Folcik, Rajchel, Sz. Dołęgowski, Drozd, Socha.

Wisłok Krościenko Wyżne – Beskid Posada Górna 5:2 (2:1)
dla gospodarzy: Pelczar dwie, Wiszyński, Leś i Różycki,

LKS Wesoła – LKS Haczów 2:1 (1:0) Barć 6, Kajdas 76 – Leczek 84,

Karpaty Klimkówka – Brzozovia Brzozów 3:0 (0:0) Pulnar, Puchalik dwie;

Płomień Zmiennica – Burza Rogi 4:1 (2:0) Pelczar 15, J. Prajsnar 30, Zubel 53, D. Tesznar 90 – Szeszlak 85,

Iskra Iskrzynia – LKS Izdebki 3:2 (3:0) dla gospodarzy: Szopiak 8, Popielarz 42, Prajsnar 43,

Grabowianka Grabówka – Dwór Kombornia 8:1.

Grupa 3

Odebrane punkty zmotywowały zawodników Łubna Szlacheckiego, którzy w Czeluśnicy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Ostateczny głos należał jednak do lidera, który w końcówce wypunktował beniaminka.

Sobniów Jasło powetował sobie ostatnie niepowodzenia i zlał Naftę Chorkówka, która spadła na ostatnie miejsce w stawce.

Orzeł Lubla notuje kapitalny okres, bo zwyciężył po raz czwarty z rzędu. Potknięcie zaliczyła Zorza Łęki Dukielskie, która nie zdołała ograć rywali z Bieździedzy. Skołyszyn wykorzystał remis Łężyn i zbliżył się do drugiej pozycji w tabeli na trzy oczka.

Orzeł Bieździedza – Zorza Łęki Dukielskie 1:1 (1:0)
Bramki
: Kowalski 39 – Aszlar 64.

Orzeł: Jarecki – S.Sikora ż , Zając, Bronowicz ż , Dziok – Rachowicz, Czajka, Czerkowicz, Stasiak – Kulig (88 Śliż) – Kowalski. Trener Zdzisław Żmigrodzki.

Zorza: T.Krężałek – Sypień ż , Krzepkowski (46 Musiał), Kołacz, Kamiński ż – P.Krężałek, Śliwiński, Aszlar, Lichtarski (66 K.Lągawa) – P.Dziadosz (79 Kos) – Poręba. Trener Łukasz Śliwiński.

Sędziował Tomasz Kopacz (Krosno). Widzów 250.

LKS Czeluśnica – Tajfun Łubno Szlecheckie 5:2 (1:1)
Wiklowski 27, Zychowicz 55, Sabik 72, 79, Majka 86 – Wiater 3, B.Baran 46;

Sparta Osobnica – Tęcza Zręcin 1:1 (1:0) Flis 7 – M.Zuzak 65;

Sobniów Jasło – Nafta Chorkówka 6:0 (2:0) K.Kukowski 9, Zabawa 24, B.Klich 47, 70, Wiśniowski 55, Konieczny 87;

Orzeł Lubla – Zamczysko Mrukowa 4:2 (1:1) Hendzel, Szydło, Surma, A.Urbanek – P.Stachurski dwie;

Gaudium Łężyny – Huragan Zarzecze 1:1 (0:0) Jakubowski 58 – Bernacki 75;

LKS Skołyszyn – Orzeł Faliszówka 2:0 (1:0) Michał Chochara 12, 56, Marcin Czochara 78.