Kick-boxing. 16 medali dla Podkarpacia w Bielsku-Białej

Marcin Jastrzębski
Dominik Pazdan (z prawej) został doceniony przez sędziów i otrzymał tytuł Najlepszego Zawodnika turnieju semi contact w Bielsku-Białej. Archiwum klubowe
Szesnaście medali przewieźli nasi reprezentanci z odbywających się w Bielsku-Białej mistrzostw Polski Południowej w formule light contact seniorów, semi contact juniorów oraz semi i light contact kadetów.

Nasze województwo reprezentowały trzy kluby: Diament Pstrągowa, Polonia Rzeszów oraz Jarosławskie Stowarzyszenie Sportów Walki.

Czternaście z szesnastu krążków dla Podkarpacia wywalczyli zawodnicy Pstrągowej (trener Jerzy Pilarz). Diament zajął trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wśród seniorów złote krążki wywalczyli: Iwona Nieroda (-55 kg), Karolina Dziedzic (+70 kg) i Kamil Grodzki (-57 kg). Na drugim stopniu podium stanęli: Mateusz Rogosz (-63 kg) i Krzysztof Możdżeń (-69 kg). Brązowe medale w rywalizacji light contact wywalczyli Robert Ziobro oraz Mikołaj Myśliwiec (obaj -63 kg).

Srebro dla Polonii Rzeszów wywalczyła Renata Tobiasz (-50 kg), która do Rzeszowa przywiozła również brązowy medal w rywalizacji semi contact.

Kickboxerzy z Pstrągowej w formule semi contact wywalczyli trzy złote krążki. Popisali się: Karolina Dziedzic (+70 kg), Kamil Grodzki (-51 kg) i Dominik Pazdan (-74 kg), który otrzymał także tytuł Najlepszego Zawodnika turnieju semi contact.

Ostatnie cztery medale dla Diamentu zdobyły kadetki (13-15 lat). Dwa złote w formule semi i light contact zdobyła Mariola Róg (-46 kg) oraz dwa srebrne Anna Kuśnierz (-60 kg).