Karpaty pokonały Developres i objęły prowadzenie w play-off

luci
Kapica
Teraz to Karpaty Krosno są bliżej gry w finale I ligi siatkarek. Podopieczne Dominika Stanisławczyka pokonały u siebie Developres Rzeszów 3:2 i w play-off prowadzą 2-1. We wtorek kolejne spotkanie obu drużyn w Krośnie.

Pierwszy z dwóch meczów w Krośnie był niezwykle zacięty. Choć w pierwszej partii krośnianki prowadziły już 24:19 przegrały ją 24:26 w kolejnych setach w końcówkach były już znacznie bardziej czujne wygrywając set nr 2 i 3 kolejno do 22 i 19.

Czwarty set długo pozostawał nierozstrzygnięty, obie strony miały piłki setowe, ale był spory problem z ich skończeniem. Więcej zimnej krwi zachowały przyjezdne doprowadzając do tie-breaka.

W piątym secie krośnianki znów wróciły na zwycięską ścieżkę.

Kolejne spotkanie już we wtorek o 18. Wygrana Karpat da awans tej ekipie do finału, w którym na swojego rywala czeka już KSZO Ostrowiec Św.

Najlepszy zespół w sezonie zasadniczym w trzech meczach ograł Budowlanych Toruń.

Gdyby zaś we wtorek wygrał Developres, decydujące piąte starcie zostanie rozegrane w Rzeszowie.
PWSZ Karpaty KHS Krosno - Developres Rzeszów 3:2 (24:26, 25:22, 25:19, 27:29, 15:13)