Karpaty Krosno wygrały z Lechią Sędziszów, ale problemów nie unikały

Sebastian Czech
Lechia dzielnie walczyła, okoliczności jej sprzyjały, ale na koniec wygrał faworyt z Krosna Jakub Czech
Karpaty po raz drugi w sezonie pokonały Lechię, ale na swoim boisku łatwo punktów nie zdobyły. Krośnianie wygrali 2-1, niewysoko, ale przez pół godziny grali w osłabieniu

Karpaty zdecydowanie przeważały, zwłaszcza w pierwszej połowie, objęły prowadzenie, mogły podwyższyć rezultat, lecz niestety nie unikały problemów, często na własne życzenie. Jak choćby w 62. minucie, kiedy to Mateusz Gul nieodpowiedzialnie kopnął piłkę po gwizdku sędziego, za co otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

Jak łatwo zauważyć, do końca meczu pozostawało pół godziny gry, co komfortu gry miejscowym nie przysporzyło. Podobnie rzecz miała się do poczynań krośnian w defensywie. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy

gospodarze samego w polu karnym pozostawili Kamila Wesołowskiego, który precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania. Mimo wszystko Karpaty ponownie wyszły na prowadzenie, a następnie dowiozły korzystny wynik do końca meczu.

Karpaty Krosno – Lechia Sędziszów Młp. 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Dziadosz 28, 1:1 Kamil Wesołowski 42, 2:1 Kobak 56.

Karpaty: Krawczyk – Stasik (80 Smoleń), Duda, Gul, Wajs (73 Stasz) – Kobak (73 Głód), Radulj (73 Szafran), Kloc (60 Jędryas), Król, Gawle – Dziadosz (82 Fundakowski). Trener Dariusz Liana.

Lechia: Ćwiczak – Zygmunt, Kanach (73 Świst), Lesiński, Czółno – Kamil Wesołowski, Słoma, Dziura (75 Walisiewicz), Frankiewicz, Kędzior – Bęben (46 Pyrdek). Trener Grzegorz Wcisło.