Kacper Lesiak znów wygrał eliminacje. Czy zdobędzie kolejny medal?

Marcin Jastrzębski
Kacper Lesiak ze sowim trenerem Andrzejem Kozdrańskim na podium po zdobyciu srebrnego medalu ME w skokach z 3-metrowej trampoliny. Archiwum prywatne
W rozgrywanych w Poznaniu mistrzostwach Europy juniorów nasz kraj reprezentuje piątka zawodników Stali Rzeszów. W czwartek Kacper Lesiak zdobył srebrny medal, dziś może dołożyć kolejny.

Jeden z najbardziej utalentowanych skoczków do wody w Polsce - Kacper Lesiak z Rzeszowa dziś wygrał eliminacje w konkursie z 3-metrowej trampoliny. Marcin Kulczycki był 22 i nie zobaczymy go w finale.

Finał o godzinie 18: Transmisja live video

Kacper już raz (konkretnie w czwartek) dostarczył nam sporych emocji i wzruszeń. Najpierw wygrał eliminacje do konkursu z metrowej trampoliny, a w finale do złota zabrakło mu niecałe 2 punkty. Rywal z Rosji wygrał dzięki skokom o wyższym współczynniku trudności. Kacper cieszył się ze srebra.

- To wielka sprawa. Kacper nie tak dawno miał spore kłopoty z plecami, a teraz skutecznie bije się o medale - podkreśla Grzegorz Lesiak, tato Kacpra, na co dzień wiceprezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego Grzegorz Lesiak i przewodniczący Komitetu Skoków Do Wody przy Polskim Związku Pływackim.

Wcześniej z dobrej strony pokazał się Krystian Maksimek, który w konkursie skoków z metrowej trampoliny był 11. W piątek znów znalazł się w finale. Po raz drugi zajął 11. miejsce, tym razem w konkursie z 3-metrowej trampoliny.

Piątek był intensywnym dniem dla Kai Skrzek i Dominiki Bąk. Obie znalazły się w finale konkursu z metrowej trampoliny. Kaja była czwarta ze stratą 8 punktów do medalowej pozycji. Dziewiąte miejsce zajęła Dominika.

Kaja Skrzek i Dominika Bąk wystąpiły również w finale skoków synchronicznych, przed którym po cichu można było liczyć na medal. Ostatecznie dziewczynom nie wszystko wyszło jak trzeba i zajęły 6. miejsce.

W niedzielę Dominika Bąk i Kaja Skrzek wystartują w konkursie z 3-metrowej trampoliny.